Čapovanou drogériou nielen, že šetríme prírodu, ale aj svoju peňaženku. Kupovanie bezobalových výrobkov totiž vychádza v prepočte lacnejšie, ako kupovanie fliaš s pracími a čistiacimi prostriedkami. Primárnym cieľom je však samozrejme redukcia spotreby plastových obalov, podpora ich recyklácie a tým aj zníženie emisií CO2 do ovzdušia. Prečo by sme mali obal vyhodiť, keď ho môžeme použiť opätovne práve na čapovanú drogériu?

Ekologicky priateľskú predajňu Ecoterra otvorili na Ulici Ľudmily Podjavorinskej 22 v Trnave. Ako zákazník tu nájdeš kvalitné produkty od talianskeho výrobcu, ktoré sú šetrné k prírode aj tvojmu zdraviu. Sú vyrábané na rastlinnej báze a sú voľne rozložiteľné v prírode. Nenájdeš v nich totiž žiadne škodlivé chemické látky ako edta, oxid chloričitý, fosfor, bielidlá či umelé farbivá a parfémy. Sú preto šetrné pre pokožku ľudí, detí aj zvierat.
Bežne predávaná kozmetika a drogéria je totiž plná agresívnych chemikálií, ktoré sa vylučujú do vody, pôdy aj ovzdušia. Kontaminovaná voda sa opäť vracia k nám do domácností, napriek tomu, že je už vyčistená v čističke. Znečistená pôda ovplyvňuje kvalitu plodín, ktoré jeme. Tým, že nebudeme podporovať hromadenie plastov, prospejeme životnému prostrediu aj vlastnému zdraviu. Možno sa ti to zdá ako malý krok, no ver, že správanie každého jednotlivca zaváži.

Ako to v predajni funguje? Podobne, ako keď si chceš načapovať víno vo vinárstve. Prídeš s vlastnou fľašou alebo iným obalom alebo si ho zakúpiš v predajni a načapuješ si doňho mydlá, pracie prostriedky či saponáty. Platíš len za čistú váhu produktov, vďaka čomu ušetríš za balenia, etikety a ďalšie “marketingové ozdoby”. Obal, ktorý si použil, zrecykluješ tak, že si ho prinesieš aj nabudúce. Výhodou je tiež to, že si kúpiš len také množstvo výrobku, ktoré skutočne spotrebuješ.
Ecoterra sa snaží vyjsť zákazníkom v ústrety, preto zaviedla aj bezplatný rozvoztovaru v okolí Trnavy. Z prospešnej eko predajne sa môžu tešiť nielen Trnavčania, ale aj obyvatelia Malaciek. Ecoterra predajňa donedávna fungovala aj v Bratislave, no aktuálne hľadá nové priestory. Je teda pravdepodobné, že aj Bratislavčania budú môcť čoskoro využívať čapovanú drogériu.

StartItUp.sk
Nastúpili do lietadla, po chvíli boli mŕtvi. Letecká katastrofa tímu Manchester United patrí medzi najhoršie v histórii
Mladík spadol do 45 cm škáry za chladničky v obchode a našli ho po 10 rokoch. Kým jeho telo hnilo, ľudia tam nakupovali
Poslanec Bartek exkluzívne pre interez: Františkovi Mikloškovi sa neospravedlním, nepovedal som nič vulgárne
Obed nás vyšiel na 42 eur, najedli sme sa až na druhý pokus. Boli sme v podniku z novej časti Na nože
Nikola a Hana dali výpoveď v práci a odišli na Zanzibar: Ľudia tu zarábajú 171 eur mesačne, dostávame ponuky na vydaj
Slovenku si mal Epstein kúpiť ako otrokyňu na sex, keď mala len 15 rokov: Neskôr mu mala pomáhať, oficiálne je nezvestná
Bitka, ktorá rozhodla o 2. svetovej vojne: V Stalingrade stratili obe strany milión vojakov, pre nacistov to bol ale koniec
Doktorka farmácie: Infúzie vitamínu C sú pre zdravých ľudí zbytočné a môžu byť rizikové. Prevetrajú tiež peňaženky
Zvládne byť prorokom každý? Naša redakcia predpovedala 46 vecí na rok 2025, vyše 44 % z toho správne










Nahlásiť chybu v článku