Policajt Juraj Svítok vyhral súdny spor s Ministerstvom vnútra SR týkajúci sa jeho preradenia z Úradu inšpekčnej služby na Okresné riaditeľstvo Policajného zboru v Bánovciach nad Bebravou.
správy od nás budete mať ako prví.
Pre TASR to potvrdil jeho advokát Peter Kubina. Upozornil na to denník Sme.
Kubina hovorí o úplnom úspechu
Súdny spor podľa Kubinu vyhrali „naplno, ako v prípade Pavla Ďurku“. Vo Svítkovom prípade podľa neho treba zrušiť ešte jedno rozhodnutie. „Konečný výsledok bude taký, že sa vráti na Úrad inšpekčnej služby,“ vyhlásil Kubina s tým, že policajt zatiaľ zostáva v Bánovciach nad Bebravou.

„Správny súd v Bratislave jednoznačne potvrdil, že podriadený ministra vnútra Branislav Zurian ako riaditeľ inšpekcie nezákonne preradil z Bratislavy na Okresné riaditeľstvo Policajného zboru v Bánovciach nad Bebravou a Matúš Šutaj Eštok (Hlas-SD) tento jeho nezákonný personálny rozkaz v odvolacom konaní potvrdil. Obe tieto rozhodnutia boli preto zrušené ako nezákonné. Nezákonnosť ich konania spočívala v tom, že podľa zákona sa na tento úkon vyžadoval predchádzajúci súhlas Úradu na ochranu oznamovateľov, o ktorý ani nepožiadali,“ napísal Kubina na sociálnej sieti.
Samuel z Detvy je jediným Slovákom žijúcim na karibskom ostrove: Miestni ma zo žartu volali Eminem, zarábajú 600 eur
Navštívili sme nádherné historické mestečko, výhľady sme dostali zadarmo. Na deň vám tu stačí 32 eur
Milionár 20 rokov budoval pozemskú rajskú záhradu, dokončiť ju nestihol. V džungli postavil schody do neba
Ochutnali sme dokonalé pivo, ďalší podnik úplne prepadol. S odborníkom sme testovali slovenské prevádzky
Sofia je odborníčka na kórejskú kozmetiku: Skincare kórejských žien nemá 10 krokov. Produkty sú o 30 % lacnejšie















Nahlásiť chybu v článku