Daňový bonus na dieťa sa nezvýši, ani sa nepredĺži obdobie jeho poberania. Národná rada (NR) SR v stredu neposunula do druhého čítania návrh novely zákona o dani z príjmov, ktorý predložil nezaradený poslanec Richard Vašečka.
Navrhoval, aby sa mesačný daňový bonus na vyživované dieťa do 15 rokov veku zvýšil zo súčasných 100 eur na 140 eur, ako to bolo v minulosti. Takisto chcel presadiť, aby sa nižší 50-eurový bonus pre deti nad 15 rokov vyplácal dlhšie, ako len do ich 18. roku, ako je to v súčasnosti. Upraviť chcel aj percentuálne limity naviazané na celkový počet detí poberateľa bonusu.
Slovensko čelí demografickým problémom
Predkladateľ upozornil na to, že SR čelí závažným demografickým výzvam, ktoré majú priamy dosah na jej hospodársku, sociálnu a fiškálnu stabilitu. Dlhodobý trend nízkej pôrodnosti, starnutia populácie a odchodu mladých ľudí do zahraničia vedie k znižovaniu počtu ekonomicky aktívnych osôb.
„V tejto situácii je daňová politika kľúčovým nástrojom štátu, ktorým môže motivovať rodiny k rozhodnutiu mať viac detí a zároveň ich chrániť pred negatívnymi dôsledkami konsolidačných opatrení,“ uviedol Vašečka v dôvodovej správe.
Boli sme na kúpalisku za 12 €: Plavecký bazén zatarasili ležadlom, nafukovacia atrakcia ležala v tráve
Lieky si v nočnej hodine v lekárni nekúpite: Video Kobielskeho nahnevalo Slovákov, BSK aj Dr. Max reagujú
Odborník na maloobchod: Vlna prepúšťania a zatvárania obchodov porastie, Slovensko zaplavujú diskonty
James žije na Slovensku už 27 rokov: Zabíjačka je moja obľúbená tradícia, ceny začínajú byť nepríjemné
Rastislav Káčer v 1 na 1: Ficovi ľudia sú prisatí na štátnom cecku. K Slovensku sa správajú ako k vojnovej koristi














Nahlásiť chybu v článku