Americký bankový gigant Morgan Stanley sa chystá zakázať svojim pracovníkom a klientom vstup do kancelárií v New Yorku, ak nebudú úplne zaočkovaní proti koronavírusu.
Nevakcinovaní zamestnanci investičnej banky podľa osoby oboznámenej s problematikou budú musieť pracovať na diaľku. Informuje o tom portál bbc.com.

Už teraz sú v niektorých pobočkách len zaočkovaní
Politiku vyžadujúcu úplné zaočkovanie začne banka uplatňovať na budúci mesiac. Tento krok má peňažnému ústavu umožniť zrušenie pravidiel súvisiacich s pandémiou ochorenia COVID-19. Zatiaľ banke stačí čestné vyhlásenie zamestnancov, že sú zaočkovaní, ale neskôr Morgan Stanley pravdepodobne rozhodne, že bude vyžadovať potvrdenie o očkovaní. Banka už teraz má niektoré pracoviská, v ktorých sú iba zaočkovaní zamestnanci.
Americká federálna Komisia pre rovnosť pracovných príležitostí už v decembri povolila, aby firmy zakazovali vstup nezaočkovaným zamestnancom na pracoviská. Výnimku však môžu udeliť pracovníkom, ktorí na to majú náboženské alebo zdravotné dôvody.
Boli sme na kúpalisku za 12 €: Plavecký bazén zatarasili ležadlom, nafukovacia atrakcia ležala v tráve
Lieky si v nočnej hodine v lekárni nekúpite: Video Kobielskeho nahnevalo Slovákov, BSK aj Dr. Max reagujú
Odborník na maloobchod: Vlna prepúšťania a zatvárania obchodov porastie, Slovensko zaplavujú diskonty
James žije na Slovensku už 27 rokov: Zabíjačka je moja obľúbená tradícia, ceny začínajú byť nepríjemné
Rastislav Káčer v 1 na 1: Ficovi ľudia sú prisatí na štátnom cecku. K Slovensku sa správajú ako k vojnovej koristi














Nahlásiť chybu v článku