Rozhodnutie súdu pripravilo pôdu na to, aby sa Taiwan mohol stať prvou krajinou v Ázii, ktorá zlegalizuje manželstvá ľudí rovnakého pohlavia, píše agentúra DPA.
Občiansky zákonník, ktorý v súčasnosti neuznáva homosexuálne manželstvá, je neústavný, informoval na tlačovej konferencii v metropole Tchaj-pej jeden z vrcholných predstaviteľov taiwanského ústavného súdu.
Ak by súvisiace zákony neboli zrevidované a nové zákony prijaté do dvoch rokov, homosexuálne páry budú môcť začať registrovať svoje manželstvá na úrade taiwanskej vlády, dodal súdny predstaviteľ.
TASR
Odporúčané články
Brutálna mučiaca technika, ktorá fyzicky neublížila: Nahej obeti v plienke odopierali spánok aj 180 hodín
Prezidentský palác zverejňuje informácie o zamestnancoch: Nie je to dobrý nápad, hovorí bezpečnostný analytik
Slovensko je hladné po diskontoch, do apríla pribudnú ďalšie štyri predajne. Šéfa Woolworthu náš trh neprekvapil
Marek cestuje po svete na motorke: V mnohých moslimských krajinách žijú skvelí ľudia. V Iraku sme nemuseli minúť ani cent
Pil fľašu vodky denne, pri vpichovaní steroidov kričal, že miluje drogy. Robbie Williams bol pre ľudí iba zlý vtip
Skupinu Brat za Brata netreba podceňovať: Ak sa zmení vláda, bude prioritne rozpracovaná, vraví Bátor
Farmaceutka: Superchrípka nie je nebezpečnejšia. Liečba je rovnaká ako pri bežnej chrípke, očkujte sa
Mirka pracuje v obchode, prehovorila o samoobslužných pokladniciach: Už na mňa aj kričali, že nebudú robiť za mňa










Nahlásiť chybu v článku