Zamerané je na hovorené slovo, spravodajstvo, publicistiku a rozhovory. Podľa zakladateľa rádia, Martina Lengyela, chcú zaujať poslucháčov, ktorí chcú byť informovaní a majú radi hovorené slovo. „Veľký priestor vo vysielaní budú mať naši hostia, s ktorými budeme analyzovať všetky možné témy,“ priblížil Lengyel.
Priestor okrem politiky dostanú podľa jeho slov zahraničné udalosti, ekonomika, šport či kultúra. V Rádiu Aktual bude vysielanie viesť bývalá šéfredaktorka spravodajstva Slovenského rozhlasu a aj Slovenskej televízie Tamara Valková. Súčasťou redakcie sú žurnalisti ako Mária Hlucháňová, Agáta Staneková, Martin Halanda či Martin Hílek.
Do éteru sa prostredníctvom Rasťa Piška vráti aj satira. Poludňajšiu dvojhodinovú reláciu bude mať v rádiu Zuzana Martináková, ktorá pred začiatkom svojej politickej kariéry pracovala v BBC. Svoju reláciu bude mať aj bývalá moderátorka RTVS Marta Jančkárová, ktorá so svojimi hosťami bude každý pracovný deň po 16.00 h rozoberať najdôležitejšie udalosti dňa.
Rádio Aktual je možné počúvať na FM frekvenciách – 88.6 Banská Bystrica, 90.1 Bratislava, 106.1 Bratislava–Dúbravka, 92.6 Bratislava–Petržalka, 106.4 Čadca, 107.7 Dolný Kubín, 107.7, Košice, 96.7 Liptovský Mikuláš, 106.3 Martin, 104.1 Nitra, 106.4 Nové mesto nad Váhom, 91.0 Poprad, 107.5 Prešov, 106.4 Prievidza, 95.3 Rožňava, 98.0 Ružomberok, 103.9 Spišská Nová Ves, 95.0 Trenčín, 106.2 Trnava, 98.5 Tvrdošín a 106.5 Žilina.
Pozri aj: Čo hrajú rádia vôkol sveta? Zatočte zemeguľou a jednoducho počúvajte rádiá z celého sveta
TASR
Brutálna mučiaca technika, ktorá fyzicky neublížila: Nahej obeti v plienke odopierali spánok aj 180 hodín
Prezidentský palác zverejňuje informácie o zamestnancoch: Nie je to dobrý nápad, hovorí bezpečnostný analytik
Slovensko je hladné po diskontoch, do apríla pribudnú ďalšie štyri predajne. Šéfa Woolworthu náš trh neprekvapil
Marek cestuje po svete na motorke: V mnohých moslimských krajinách žijú skvelí ľudia. V Iraku sme nemuseli minúť ani cent
Pil fľašu vodky denne, pri vpichovaní steroidov kričal, že miluje drogy. Robbie Williams bol pre ľudí iba zlý vtip
Skupinu Brat za Brata netreba podceňovať: Ak sa zmení vláda, bude prioritne rozpracovaná, vraví Bátor
Farmaceutka: Superchrípka nie je nebezpečnejšia. Liečba je rovnaká ako pri bežnej chrípke, očkujte sa
Mirka pracuje v obchode, prehovorila o samoobslužných pokladniciach: Už na mňa aj kričali, že nebudú robiť za mňa










Nahlásiť chybu v článku