walkupsnowdon.co.uk

branči / / News
Výhľad z vrcholu hory Snowdon smerom k jazeru Llyn Llydaw bol zvolený v prieskume verejnej mienky za najkrajšiu scenériu v Británii.

Túto prírodnú lokalitu respondenti uprednostnili aj pred takými ikonickými miestami, akým je trojvršie Three Sisters v škótskom údolí Glencoe (druhé miesto) či Stonehenge v anglickom grófstve Wiltshire (tretie miesto).

Za najdôležitejší atribút výhľadu zo Snowdonu, najvyššieho vrchu Walesu s nadmorskou výškou 1085 metrov, na jazero Llyn Llydaw, ktoré je spojené s legendou kráľa Artuša, jeho meča Excalibur a jazernej dámy, označili respondenti v telefonickom prieskume realizovanom spoločnosťou Samsung zvlnenú krajinu, informovala spravodajská stanica BBC.

V prvej desiatke najmalebnejších panoramatických lokalít sa umiestnili záliv St Ives v grófstve Cornwall, priesmyk Cheddar v grófstve Somerset, škótske jazero Loch Ness od obce Dores, jazero Buttermere na severozápade Anglicka, budova britského parlamentu v Londýne, oblasť Giant’s Causeway v Severnom Írsku a jazero Loch Lomond z vrchu Conic Hill.

Pozri aj: 10 výnimočných technických pamiatok, ktorých návšteva vás prevedie minulosťou

TASR
0
Komentovať (0)