Instagram

Mária S. / / Série
Svoje odlišnosti, predovšetkým tie telesné, berieme prirodzene ako niečo chybné. S týmto sa však neuspokojili títo ozaj jedineční ľudia, ktorí sa za svoju farbu pleti nehanbia, práveže ju chápu ako pozitívum.

Dnešný svet a o to viac ten modelingový, je zameraný na vyhľadávanie jedinečnosti a odlišnosti. Týmto ľudom, ktorí sú zaujímaví nie len svojim výzorom, sa podarilo svoje odlišnosti prijať ako životnú výhru a pretaviť ich do úspešných kariér v modelingu. Svojou jedinečnosťou prilákali pozornosť celého sveta a stali sa senzáciami.

Connie Chiu

Connie Chiu sa narodila v Hong Kongu a ako jediné dieťa zo štyroch sa narodila s albinizmom. Vyrastala vo Švédsku, kde neskôr vyštudovala liberálne štúdia a žurnalistiku. Connie je však ozaj všestranná a v súčasnosti sa venuje modelingu a taktiež profesionálne aj jazzovému spevu.

Nikia Phoenix

Lilac lips. #tbt

A post shared by Nikia Phoenix (@nikiaphoenix) on

Americká modelka Nikia Phoenix slávu naopak nehľadala. Nikia jedného dňa zablúdila na kávu do malej kaviarne, kde vďaka svojej pleti posypanej pehami a krásnym prirodzeným vlasom, získala pozornosť člena spoločnosti American Apparel. Dnes má na svojom konte reklamné kampane aj pre spoločnosti ako sú Coca Cola či Target.

Stephen Thompson

Američan Stephen Thompson tak isto nevyhľadával pozornosť fotoaparátov a už vonkoncom sa nepohrával s myšlienkou modelingu. Jeden fotograf bol však úplne očarený Thompsonovou krásou a poprosil ho, aby mu pózoval na zopár fotiek. Čoskoro po uverejnení týchto fotografii sa Thompson dostal do povedomia a v roku 2011 sa stal tvárou spoločnosti Givenchy.

Winnie Harlow

@graziauk ✨✨✨

A post shared by ♔Winnie Harlow♔ (@winnieharlow) on

Toto dievča trpí chorobou s názvom Vitiligo, rovnakou chorobu, akou trpel aj zosnulý kráľ popu Michael Jackson. Kožná choroba Vitiligo sa vyznačuje vznikom škvŕn bez pigmentácie. Práve táto jedinečnosť na Winnie zaujala Tyru Banks, ktorá narazila na instagramový profil tohto dievčaťa a pozvala ju, aby sa zúčastnila dvadsiateho prvého ročníka America’s Next Top Model. Winnie sa v tejto súťaži umiestnila na piatom mieste. Dnes Winnie pracuje spolu s Adrianou Lima v Barcelone, ako modelka pre značku Desigual.

Ava Clarke

AVA CLARKE #art #photography #avaclarke @sterlingpics ?

A post shared by AVA CLARKE (@theavaclarkedotcom) on

Táto ešte len deväťročná Afroameričanka trpiaca albinizmom zachvátila celý svet svojimi zelenými očami a ružovými perami. Jej fotografie sa už uverejnili v magazínoch zvučných mien ako Vogue či Denim. Podľa diagnóz malo dnes toto dievčatko byť už úplne slepé. Rodičia však robia všetko pre to, aby Ava mala čo najlepšiu kvalitu života, keď toto dievčatko práve nestojí pred fotoaparátmi, venuje sa baletnému tancu a rovnako rada číta.

Khoudia Diop

Khoudia si kvôli svojej odlišnosti veľa vytrpela. Dnes sa jej však darí inšpirovať milióny ľudí k tomu, aby prijali svoju odlišnosť ako dar. Fotky tohto devätnásť ročného dievčaťa obleteli celý svet a priniesli jej už 235-tisíc sledovateľov na Instragrame.

Anastasia Zhidkova

shooting 終わった

A post shared by KIMI (@kiker_chan) on

Mladá Ruska Nastya bola nazvaná najkrajšou albínkou sveta. Táto prekrásna modelka navždy zmenila módny svet vo svojej domovskej krajne. Okrem modelingu je aj veľmi talentovanou speváčkou a svoje spevácke umenie zdieľa so svetom prostredníctvom YouTube.

Lola Chuil

?. Dress : @Surelymine Choker: @jimmerly

A post shared by just humble yourself (@typicalblackmum) on

Tomuto dievčaťu sa napriek tomu, že má len 38 príspevkov podarilo získať si už 464-tisíc sledovateľov na Instagrame. Mnohí sa zhodujú, že túto stredoškoláčku s extrémne tmavou pokožkou a prekrásne elegantnými črtami, ktoré sa zdajú priam namaľované, čaká hviezdna budúcnosť vo svete modelingu. Lola však nie je len krásna, okrem toho ovláda až osem jazykov.

Pozri aj: Fotograf na svojich snímkach zachytil nadpozemskú krásu prirodzených ryšaviek naprieč krajinami celého sveta

interez.sk (Mária S.), brightside
Komentovať (0)