foto: YouTube

Každá scéna vo filme je dokonale premyslená, aby dokázala upútať každého diváka. Väčšina ľudí odsudzuje intímne a sexuálne scény, no práve tie dokážu celý dej skvelo rozbehnúť.

Intímne scény sú dnes bežnou súčasťou filmov či seriálov, ktoré môžeme vidieť v televízií alebo v kinách. Niektorí ich odsudzujú, no nahota a intimita sú najdôležitejšie prvky, ktoré dokážu s celým dejom perfektne zamávať. Najťažšie to však majú v konečnom dôsledku herci, ktorí sa častokrát musia vyzliecť úplne donaha a ukázať tak viac, ako by sami chceli. Toto je 15 hercov, ktorí museli dať dole aj posledný kúsok oblečenia kvôli filmovej role, ktorú stvárňovali. 

Ben Affleck – Stratené dievča (2014)

Prekvapenie môže prísť vo filme Stratené dievča, kde si zahral jednu z hlavných úloh Ben Affleck. Herec doteraz nemal žiadne predchádzajúce skúsenosti s nahotou vo filme, a preto je jeho nahá scéna o to zaujímavejšia. Film je známy pre svoje násilie a sexuálne scény, no v žiadnej z nich nečakajte Afflecka nahého. Ten sa vám ukáže až neskôr,  v sprchovej scéne, kde by to nikto nečakal.

Christian Bale – Americké psycho (2000)

Americké psycho nie je práve tým najvhodnejším filmom na sledovanie nahých scén, no aj tak sa ich tu pár našlo. Hlavnú úlohu, bohatého bankového investora, si tu zahral Christian Bale, ktorý sa vo filme objavil niekoľkokrát nahý. Okrem toho, že herec musel vydať zo seba maximum najmä po psychickej stránke, musel sa preniesť aj cez pár intímnych či nahých scén. Najznámejšou je napríklad tá sprchová, kde si môžeme herca prezrieť zozadu.

Viggo Mortensen – Indiánsky posol (1991) a Prísľuby z Východu (2007)

Herec Viggo Mortensen sa na obrazovkách objavil nahý hneď v dvoch filmoch. Prvý bol ešte z roku 1991 – Indiánsky posol, kde hrá muža s veľmi zložitou povahu. Mortensen má v tomto filme scénu, kde stojí pred zrkadlom a je úplne nahý. Jeho druhý nahý okamih prišiel o necelých 16 rokov neskôr, a to vo filme Prísľuby z Východu. V jednej zo scén sa nachádza v kúpeľni, kde je zbitý skupinou zločincov.

Anne Hathaway – Skrotená hora (2005) a Láska a iné závislosti (2010)

Anne Hathaway patrí medzi najkrajšie herečky Hollywoodu, čo vedia aj mnohí režiséri. Tí to využívajú vo svoj prospech a herečku obsadzujú do filmov, kde hrá aj scény, pri ktorých musí byť nahá. Jeden z nich je aj film Láska a iné závislosti, kde si zahrala hlavnú postavu spolu s hercom Jakeom Gyllenhaalom. Keďže film je viac menej o láske a sexe, Anne sa v ňom párkrát ocitla úplne nahá. Herečka má však na konte ešte jednu nahú scénu a to vo filme Skrotená hora. Verte či nie, intímne scény mala takisto znova so svojim hereckým kolegom Gyllenhaalom.

Richard Gere – Americký Gigolo (1980)

Dnes si vieme slávneho herca Richarda Gere len ťažko predstaviť úplne nahého v nejakom filme. Ak sa však pozrieme do minulosti, nájdeme tam predsa len jednu scénu. Bolo to vo filme Americký gigolo, keď sa Richard po sexe jednoducho postavil, prešiel k oknu a pozeral sa von. Stál tam úplne nahý a diváci mohli vidieť viac, ako by sa im inak naskytlo.

Eva Green – The Dreamers (2003)

Krásna Parížanka Eva Green sa postavila pred kameru úplne nahá v roku 2002, kedy sa objavil vo filme „The Dreamers“. Film má nespočetne veľa erotických scén, kde sa ukáže nahá nielen Eva, ale aj mnoho iných, menej známych hercov.

Heather Graham – Hriešne noci (1997)

Režisér filmu Hriešne noci, Paul Thomas Anderson, si zo začiatku nebol istý, či je Heather Graham tou správnou voľbou pre hlavnú úlohu. Dôvodom bolo najmä to, že ju nikdy nevidel nahú na obrazovke. Zvrat nastal až vtedy, keď ju uvidel ako zahrala časť z filmu a dal jej šancu. V jednej scéne, kde ju Jack požiada, aby mala sex s iným mužom, ktorého hrá Mark Wahlberg, je úplne nahá.

Halle Berry – Monster Ball (2001)

Oscarová herečka Halle Berry má takisto na konte jednu nahú scénu. Vo filme Monster Ball má sex so svojim milencom. Táto scéna patrí medzi najslávnejšie sexuálne scény, ktoré boli kedy natočené. Je známa svojou surovou emocionálnou silou, pretože postavy majú v sebe priveľa bolesti a úzkosti. Sex je pre nich niečím, čo ich oslobodzuje aspoň na niekoľko hodín.

Monica Bellucci – Zvrátený (2002)

Talianska kráska má na konte jednu nahú scénu vďaka filmu Zvrátený. Bellucci tu hrá tehotnú ženu, ktorá je znásilnená v podchode a neskôr zbitá do bezvedomia. Scéna trvá asi 5 minút a je plná nepokoja, pretože vytvára nepríjemný a realistický pocit, že niečo také sa môže stať naozaj. Avšak, nahá scéna, na ktorú úplne každý čaká, a v ktorej sa nachádza aj Monica, je až pri konci filmu, kde je v posteli so svojim milencom.

Mark Wahlberg – Hriešne noci (1997)

K filmu Hriešne noci sa ešte vrátime. Okrem nahej Heather Graham sa v erotickej scéne objaví aj známy Mark Wahlberg. Všímavý divák stihne zahliadnuť aj jednu zásadnú vec spredu, keď sa Mark rozpráva sám so sebou v zrkadle.

Kate Winslet – Predčítač (2009), Titanic (1997), Malé deti (2006), Nebeské stvorenia (1994), Jude (1994), Ako dym (1999)

Kate Winslet má na svojom zozname nahých scén viac než dosť. Jej nahá scénka z filmu Titanic sa vryla mnohým ľuďom do pamäti ako najkrajší portrét ženskej zmyselnosti a jemnosti. Kate však bola nahá vo filme aj pár rokov pred samotným Titanicom a to vo film Jude z roku 1994. Winslet je jednou z najlepších herečiek, ktorá dokáže zahrať úplne každú jednu scénu. Asi aj vďaka tomu ju režiséri vedia obsadiť aj do nahých scén, ktoré zvláda s prehľadom.

Michael Fassbender – Hanba (2011)

Fassbender hrá v tomto filme posadnutého New Yorského právnika, ktorý je nútený čeliť svojim vlastným démonom. Hneď v úvode filmu sa divákom naskytne sexuálna scéna v metre, z ktorého neskôr odchádzajú a prostitútka je úplne nahá. Fassbender sa tu odhaľuje takisto vďaka čomu si mohol na konto pripísať svoju prvú nahú scénu.

Sharon Stone – Základný inštinkt (1992)

Herečka Sharon Stone bola nezabudnuteľná najmä vo filme Základný inštinkt, kde si prekladala jednu nohu cez druhú a rozptyľovala tak všetkých naokolo. Sharon ukázala, že sa scén tohto typu nebojí a cíti sa komfortne.

Nicole Kidman – Spaľujúca vášeň (1999)

Nádherná Nicole Kidman sa ukázala úplne nahá vo filme Spaľujúca vášeň. Hrá tu ženu, ktorej vzťah so svojim manželom je veľmi divoký. Síce kamera nezachytáva príliš veľa z Nicole tela, môžeme si všimnúť, ako režisér dokonale zobrazil tajomnú auru a ženskosť herečky.

Julianne Moore – Hriešne noci (1997), Big Lebowski (1998), Krátke strihy (1993)

Nielen Mark Wahlberg či Heather Graham, ale aj Julianne Moore sa objavila vo filme Hriešne noci nahá. Nie je to však jediný film, v ktorom herečka nie je oblečená. Tento typ scén pre ňu nie je cudzí a tri spomenuté filmy sú len malým zlomkom toho, kde všade dala dole úplne každý kúsok oblečenia.

Pozri aj: 12 najlepších intímnych scén všetkých čias, v ktorých museli byť herci úplne nahí

thecinemaholic.com
Príbehy
0
Komentovať (0)