Život Adele, foto: thecinemaholic.com

Naďa / / Film
Najťažšími scénami vo filmoch pre hercov musia byť jednoznačne tie sexuálne, kde sa musia odhaliť viac, ako by chceli. V niektorých musia byť herci dokonca úplne nahí, aby scéna vyzerala vierohodne.

Na to, aby mali jednotlivé sexuálne scény dostatočný efekt a boli vierohodné pre každého diváka je nutné, aby sa herci vyzliekli aj zo svojho spodného prádla. Niekto si môže myslieť, že sú prvoplánové alebo amatérske, no opak je pravdou. Práve intimita medzi jednotlivými postavami dokáže okoreniť celý dej. Toto je 12 najlepších sexuálnych scén, v ktorých museli herci prekonať samých seba a vyzliecť sa donaha.

Ples príšer (2001)

V tejto silnej scéne funguje sex takmer ako liečebný prostriedok proti bolesti, do ktorej sa dve hlavné postavy dostali. Halle Berry je jednoznačne jednou z najlepších herečiek. To potvrdzuje aj fakt, že do hlavnej postavy priniesla neuveriteľný výkon, silu a čestnosť. Musela sa však podrobiť aj menšej skúške, kedy nakrúcala intímnu scénu úplne nahá. Vo filme vyzerá, že jej táto scéna vôbec nevadí a cíti sa v nej pohodlne aj napriek tomu, že vystavuje svoje telo úplne každému, kto si film pozrie. Zahrala to jednoducho dokonale.

Antikrist (2009)

Hororová dráma Larsa von Triera obsahuje naozaj veľmi veľa nahých scén, ktoré zahŕňajú aj hlavné postavy. Otváracia scéna filmu, v ktorej mal pár sex v kúpeľni patrí medzi najpopulárnejšie. Dej filmu sa zameriava na ženu, ktorá stratila svoju myseľ po tragickej smrti svojho syna. Z viny, ktorú cíti obviňuje sama seba, ubližuje si a žiada o to aj svojho manžela. V erotickej scéne pod stromom, ktorá má neskutočne ničivú a surovú silu, sú obaja herci úplne nahí.

Mechanický pomaranč (1971)

Slávnou sa stala aj zrýchlená sexuálna scéna z filmu „Mechanický pomaranč“. Na obrazovke môžeme vidieť tri postavy, ktoré sa pohybujú, sexujú, obliekajú, vyzliekajú a robia to stále znova a znova. Tento moment môže dať filmu predstavu o tom, do akého smeru sa bude uberať. Scéna takisto umožňuje pozerať sa na pohlavný styk inak ako na vášnivý a intímny čin. Celá scéna je komická, rýchla a nezvyčajne vtipná.

Korida lásky (1976)

Môže sa zdať, že v tomto filme sa nachádza príliš veľa problémov a menších chýb, no záverečná sexuálna scéna medzi Kichizom a Sadou vás prekvapí. Sexuálne napätie, ktoré panuje celý film ich jednoducho pritiahne k sebe. Mnohé uhly pohľadu vám zaručia, že si túto scénu budete môcť vychutnať úplne naplno. Na koniec filmu budete dokonca spochybňovať základ, na ktorom je postavená láska.

Bolero (1984)

Je zábavné vôbec myslieť si, že tak zlý film ako „Bolero“ má v sebe aj pár dobrých scén. Pravdou však je, že aj niektoré sexuálne scény sú amatérske a komické. Film končí intímnou scénou, ktorá bola jednou z tých lepších. Úplne ignoruje vývoj charakteru počas celého filmu, vďaka čomu sú posledné minúty krásne prezentované.

Základný inštinkt (1992)

Záhadný triler Pavla Vehoevena je obľúbený nielen vďaka dobrému deju, ale aj známou scénou s nohami Sharon Stone. Hlavná postava Nick, ktorého hrá Michael Douglas, vyšetruje vraždu rockovej hviezdy Johnnyho Boza. Veci sa však komplikujú a Nick sa zamiluje do tajomnej priateľky Johnnyho. Scéna, kde sa odohrá sex medzi hlavnými postavami je jednou z najrealistickejších a najpresvedčivejších zobrazení intímnych scén, ktoré ste mohli vo filmoch vidieť. Záhadný a komplikovaný vzťah medzi charaktermi pridáva scéne ešte ďalšiu, zaujímavý vrstvu, energiu a silu.

Dvojitý život Veroniky (1991)

Vo filme „Dvojitý život Veroniky“ bola ženská krása vyobrazená neuveriteľne elegantne a citlivo. Režisér Kieslowski majestátne opisuje ženskú zmyselnosť najmä v milostnej scéne, kde sú hlavné postavy úplne nahé. Atmosféra, ktorú vytvára je naozaj ohromujúca a každého diváka presvedčí, že je reálna.

Carol (2015)

Moderná klasika od režiséra Todda Haynesa je jemná, milá a romantická. Spomína ľúbostný príbeh medzi dvomi ženami v 50-tych rokoch. Hlavné postavy sa nachádzajú v hotelovej izbe počas dovolenky. Scéna zachytáva sexuálnu vášeň a emocionálnu slobodu. Je nádherne natočená a obohatená o pocit tepla a citlivosti, vďaka čomu vás môže obklopiť ľudskosťou a výnimočnou ženskosťou.

Život Adéle (2013)

Film sa považuje za jeden z najlepších romantických filmov tohto desaťročia. Dej rozpráva príbeh Adele, ktorá stretne atraktívnu maliarku s modrými vlasmi, s ktorou si vytvorí veľmi silné puto. V jednej z najznámejších sexuálnych scén zachytáva režisér každý nádych vášne dlhých 6 minút. Vďaka tomu, že sa scéna natáčala prirodzene, bez rôznych strihov, vyzerá reálne a ľudsky.

Stretnutia Anny (1978)

Belgický režisér Chantal Akerman rozpráva príbeh ženy a ľudí, ktorých stretala vďaka minulým vzťahom alebo z čistej náhody. Zahŕňa to aj muža, ktorého si priviedla do svojej hotelovej izby na sex. Anna je zmätená žena, ktorá si nie je istá tým, čo je láska, koho má milovať a ako sa láska vyvíja. Práve kvôli tomu sa počas vášnivého milovania častokrát z ničoho nič posadí alebo sa odvráti od partnera. Režisér skúma veľmi zaujímavo každú jednu scénu a ani táto vášnivá nie je výnimkou. Medzi rozhovormi je krásna pauza, keď obe postavy nie sú isté, čo povedať. Keď skončia, Anna tvrdo povie „odíď“.

Teraz sa nepozeraj (1973)

Ciele sexu sú v tejto extrémne vášnivej scéne, ku ktorej dochádza v hotelovej izbe, veľmi zaujímavé. Hlavné postavy sa snažia zabudnúť na minulosť, chcú nechať všetky bolestné spomienky za sebou a začať znova. Režisér Nicholas Roeg nakrúca scénu spôsobom, ktorý z nej robí až skutočnosť. Postavám pomáha doslova rásť a meniť ich za krátky čas.

Mulholland Drive (2001)

Film „Mulholland Drive“ sa dostal do viacerých rebríčkov, vďaka tomu, že fascinuje veľkú časť ľudí. Intímna scéna medzi Betty a Ritou v polovici filmu ukazuje uzamknuté emócie, túžby a prepojenosť ich duší. Intimita a erotický náboj dodávajú scéne úplne iný nádych.

Pozrite si galériu filmových scén

Pozri aj: Vo filmoch sa nefajčí a sneh vyrábajú profesionáli. Týchto 20 filmových trikov vám prezradí, ako vznikli vaše obľúbené scény

thecinemaholic.com
0
Komentovať (0)