Foto: Marvel

Bol tvárou svojho druhu a zažil aj červený koberec.

Niet pochýb o tom, že Oreo bol výnimočný medvedík čistotný, ktorý spríjemnil životy mnohým ľuďom po celom svete. Jeho opatrovatelia však prišli so smutnou správou. Oreo nás vo veku nedožitých 10 rokov opustil. Stalo sa tak po krátkom ochorení, ktoré už nestihol prekonať. Portugalská skupina opatrovateľov, ktorá sa o chlpatú hviezdu starala, informovala o tragickej novinke na svojom Facebooku.

Oreo bol inšpiráciou, z ktorej pramenila postava medvedíka čistotného Rocket Raccoon zo Strážcov Galaxie. Hlas mu prepožičal Bradley Cooper. Oreo bol modelom, podľa ktorého animátori definovali pohyby zvieraťa vo filme. Za svoj výkon si dokonca zaslúžil aj pozvánku na červený koberec, ktorú v roku 2014 využil a ukázal sa tu po boku režiséra Jamesa Gunna.

Tréneri zvieraťa sa k nemu dostali vďaka unikátnej príležitosti. Jeho matka ho odmietala kojiť, a tak potreboval niekoho, kto by sa o neho postaral. Odvtedy bol Oreo lojálnym spoločníkom, ktorý mnohým ľuďom priniesol do života radosť a lásku. Postava Rocket Raccoona, ktorú stvárnil, vznikla v roku 1976 vďaka Billovi Mantlovi a Keithovi Giffenovi, ktorí ju publikovali v časopise Marvel Preview.

via GIPHY

Postava neskôr ovládla srdcia divákov v roku 2014, kedy sa objavila vo filmovom spracovaní Strážcov Galaxie. Rocket Raccoon samozrejme nechýbal ani v pokračovaní z roku 2017 a môžeme sa naňho tešiť aj v prichádzajúcom titule Avengers: Endgame. Oreo nás síce opustil, no jeho pamiatka prežije v srdciach mnohých po celom svete.

ladbible.com
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )
Príbehy