Foto: Columbia Pictures

Pasažieri dorazili do našich kín pred dvomi rokmi.

Napriek tomu, že ide o okúzľujúci snímok, ktorý mal perfektne zvládnutý marketing, mnoho ľudí sa naň stále pozerá veľmi kriticky. A to práve preto, že snímok sa rozpráva s divákom až príliš na rovinu. Napriek tomu, že príbeh stupňuje skvelo a napätie je taktiež vypointované k situačnej dokonalosti, milovníci ozajstného sci-fi môžu byť na jeho konci mierne sklamaní.

Dôvod je jednoduchý. K dobrému sci-fi totiž nestačí mať prekrásne vizuály a príbeh, ktorý sa odohráva vo vesmíre či blízkej budúcnosti. Ako každý žáner, aj tento si žiada poriadnu zápletku k tomu, aby mal v konečnom dôsledku gule. Môžete sa rovno pripraviť na fakt, že šialeného rozuzlenia sa v prípade tohto filmu nedočkáte.

Columbia Pictures

Čo však Pasažierom chýba v tomto smere, si nahrádzajú v mnohých ďalších. Premisa je pritom veľmi jednoduchá. Jim, ktorého hrá Chriss Pratt, sa prebúdza na palube lodi, kde je okrem neho 5 000 ďalších pasažierov. Zobudil sa však o 90 rokov skôr a nedokáže sa uviesť späť do kryospánku. Spočiatku sa snaží užiť si samotu a voľnosť, no netrvá dlho, kým mu začne samota liezť na mozog.

Columbia Pictures

Po mesiacoch premýšľania sa zníži k veľmi sebeckému gestu a prebudí spisovateľku, ktorá sa tiež nachádza na palube lodi. Netrvá dlho, kým sa do seba dvojica zamiluje. Aurora, ktorú stvárnila Jennifer Lawrence, však neskôr zisťuje, že jej prebudenie nebolo náhodou a pochopiteľne ju ovládne hnev na muža, ktorý jej zobral život.

Keďže hovoríme o Hollywoodskej produkcii, je jasné, že všetko nakoniec dopadne dobre. Nič z menovaného však nie je bodom úrazu Pasažierov. Jeho jediným problémom je, že to, na čo sa skutočne zameriava je príbeh Jima a Aurory. Sci-fi pozadie, tu slúži skutočne len ako pozadie a okolnosti, ktoré vytvárajú bezútešnú situáciu, v ktorej sa dvojica ocitla.

Columbia Pictures

A toto by sme tiež nemuseli nazývať problémom. Tento fakt však vysvetľuje, množstvo sklamaných divákov. Ak si Pasažierov chcete skutočne vychutnať, musíte sa na nich pozrieť s nadsázkou. Bez vysokých očakávaní vás však film v konečnom dôsledku prekvapi naozaj unikátnou atmosférou a pohlcujúcim spádom udalostí.

Pasažieri rozhodne nie sú najlepším filmom roku 2017. S určitosťou však môžeme povedať, že svoje čaro si držia od začiatku do konca a v konečnom dôsledku neurazia. Film je pekným príbehom, ktorý vás poteší, no netreba doňho ísť s latkou nastavenou privysoko. Ak si chcete prečítať viac našich tipov na filmy, môžete tak spraviť na tomto odkaze.

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )
Príbehy