Foto: Flickr (Bill Abbott)

Nová linka meria rekordných 15 341 kilometrov.

Singapurské aerolinky budú ponúkať lety zo svojej domovskej krajiny na newyorské letisko Newark. Rekord držali doposiaľ katarské aerolinky, ktoré ponúkali let do Aucklandu na Novom Zélande. V súčasnosti sa šepká o tom, že vzdialenosť liniek bude iba narastať.

Singapur nasadil na túto linku výkonné dopravné lietadlo, ktoré má podľa všetkého „rozumnú spotrebu paliva“. Ide o Airbus A350. Práve toto lietadlo si po jeho uvedení, ako prvé objednali katarské aerolinky a to rovno 80 kusov. A350 zvládne na jednu nádrž 18-tisíc kilometrový let a bez problémov sa dokáže vo vzduchu udržať po dobu 20 hodín.

Cena za takúto letenku by sa mala pohybovať okolo 930 €. Dopravca plánuje naplniť biznis triedu na 67 pasažierov a prémiovú na 94. Od tohto projektu si sľubujú slušný úspech. Na tom stavia aj ďalšia ambícia singapurských aeroliniek. Chcú totiž zaviesť lety aj do San Francisca a Los Angeles. Tu však o tak vysokej vzdialenosti nehovoríme, keďže tieto mesta ležia na západnom pobreží, narozdiel od New Yorku. Let do Los Angeles však stále predstavuje 14 113 kilometrov, čím sa táto linka stáva 4. najdlhšou na svete.

Singapore Airlines Airbus A350-941 F-WZFD to 9V-SMF.jpg
Wikimedia (Sébastien Mortier)

Tretie miesto v najdlhšej trase si drží linka z Dubaja, ktorá taktiež smeruje do novozélandského Aucklandu. Podobné kroky podniká aj pražské letisko Václava Havla. To pridalo letenky do Číny a Kórei. Najdlhšia linka, ktorou môžete letieť z metropoly Českej republiky smeruje do Šanghaja. Trasu, ktorá meria 8,5 tisíc kilometra, by ste mali zvládnuť približne za 10 hodín.

e15
Príbehy
0
Komentovať (0)