Šimon Trnka

Lukáš Mužla / / Lokál
Slovenskí fotografi v svetovom rebríčku National Geographic. Zo 17 fotografií im patria hneď 3.

Skvelá správa pre Slovensko prichádza z magazínu National Geographic. Ten nedávno zostrojil výber 17 najlepších dobrodružných turistických fotografií z celého sveta, ktoré sú dielami mnohých vynikajúcich fotografov z rôznych kútov našej planéty. Slováci sa v zozname objavujú hneď trikrát. Autorom dvoch fotografií je na našom portáli už známy Šimon Trnka, pričom tretia fotografia patrí Mariánovi Krivošíkovi. Páni opäť raz ukázali celému svetu, aká je naša príroda dokonalá.

Šimon Trnka

Šimona asi mnohým predstavovať netreba. Fotograf, ktorého snímky zo slovenských hôr už niekoľkokrát obleteli svet sa opäť dostáva do zoznamu National Geographic. Kto nevie o kom hovoríme, tomu odporúčame náš spoločný rozhovor. Do zoznamu 17 najlepších dobrodružných turistických fotografií sa Šimon dostal hneď dvakrát. Prvá fotografia pochádza zo zámoria a môžete na nej vidieť výhľad na Monument Valley. Tá druhá pochádza z domácej Malej Fatry.

Šimon Trnka
Šimon Trnka

Marián Krivošík

Do zoznamu najlepších dobrodružných turistických fotografií sa dostal aj ďalší slovák a to Marián Krivošík. Aj keď sa po prvom pohľade na jeho tvorbu môže zdať, že krajina do nej akosi nezapadá, pravda je celkom inde. Ako na svojom webe uvádza : „Túžba po dobrodružstve a krásnych zážitkoch, keď začína alebo končí deň vysoko v horách, vo mne vyvoláva pocit, ktorý chcem prežívať znova a znova. Prostredníctvom mojich fotografií môžeš nasávať atmosféru horského prostredia tak isto, ako aj ja.“

Marián Krivošík

Celý zoznam 17 najlepších dobrodružných turistických fotografií nájdete na webe National Geographic na tomto odkaze. Šimona Trnku aj Mariána Krivošíka môžete podporiť svojím like-om na Facebooku.

interez.sk (Lukáš M.)
0
Komentovať (0)