Foto: Instagram (raisingyoungloves)

Svojou fotografiou chce pomôcť ostatným mamičkám preniesť sa cez svoje telo a byť hrdá.

Matka troch detí zdieľala prirodzenú fotku jej tela len pár hodín potom, čo sa jej narodilo dieťatko. Chcela tak ukázať, ako v skutočnosti vyzerá ženské telo po pôrode. Elise Raquel, ktorá je pôvodom z Austrálie, zavesila na Instagram tento záber. Popýšila sa tak svojim viac než 30-tisíc sledovateľom a ukázala sa tak v najsurovejšom stave, ktorý je zároveň, podľa jej slov, ten najhodnotnejší.

Elise opisovala, ako sa cítila po svojich predošlých pôrodoch. Popri tom, ako si užívala radosť z novo-narodeného dieťaťa, vždy sa cítila zvláštne, keď sa pozrela dolu a stále videla veľké bruško. Potom, čo porodila svoju dcéru Willu, zistila, že dokáže byť hrdá na svoje telo, aj keď má kilá navyše a strie. „Nie je to ľahké ísť domov s dieťatkom a stále nosiť tehotenské oblečenie. Uvedomiť si svoju krásu mi trvalo dlho. Musela som porodiť tri deti, kým som si uvedomila, že svoje telo nemusím skrývať.

Inšpiratívna mamička vyzvala ďalšie ženy, aby sa pochválili svoji popôrodnými telami a neprežívali hanbu. „Nehanbím sa za žiadnu časť svojho tela. A vy by ste sa tiež nemali! Poďme ukázať telá po pôrode v celej svojej kráse.“ Používatelia sociálnych sietí takmer okamžite zavalili jej príspevok pozitívnymi reakciami a ďakovali Elise za jej úprimnosť a priamočiarosť.

Mala som skutočne výrazné strie. Po druhom tehotenstve som dosť nabrala aj na váhe. Neznášala som pohľad na svoje telo a na to aká som veľká,“ napísala jedna z komentujúcich. „Avšak potom, čo som si prečítala toto, donútilo ma to zamyslieť sa. Teraz to všetko vidím v úplne inom svetle, pomohlo mi to akceptovať každú zmenu, ktorá je prirodzená a krásna.

Aj napriek množstvu pozitívnych ohlasov si Elise všimla, že mnoho ľudí rozmýšľalo nad jej rozhodnutím, prečo zdieľala tak osobnú fotku na internete. Elise sa k tomu vyjadrila: „Nikto mi nepovedal, aká je realita za štvrtým trimestrom. Netušila som, že stále môžem vyzerať, ako tehotná aj po pôrode. Tak, ako je tomu u mnohých žien, aj ja som sa skúmala sociálne siete a celebrity, ktoré ukazovali svoje telá po pôrode. Aj napriek tomu vyzerali stále ako supermodelky a to prešlo len pár týždňov od ich pôrodu. Myslela som si, že tak to bude aj u mňa.Štvrtý trimester je veľmi tabuizovaná téma. Chcem, aby aj ďalšie mamičky kráčali v mojich stopách a vedeli, že v tom nie sú sami.

Pozri aj: Aj takto vyzerá tehotenstvo. Fitnes trénerka zverejnila fotografiu, ktorá ukazuje, ako sa jej telo zásadne zmenilo

independent.co.uk
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )
Príbehy