Foto: Twitter (lusirusi3), Facebook (Kate McClure)

Ľuboš Belko / / News
Zázraky sa skutočne dejú a ľudstvo má možno ešte stále nádej na to, stať sa lepším.

Samozrejme, že jeden prípad pomoci druhým nevynahradí zverstvá, ktoré na sebe ľudia denne páchajú, no je minimálne povzbudzujúce vidieť, že spoločnosť si nechce len zle. V tomto prípade asi skôr hovoríme o situácii, kedy výnimka potvrdzuje pravidlo, no i tak je tento príbeh veľmi zaujímavý. Pred pár dňami sme vám priniesli článok o tom, ako bezdomovec, ktorý mal posledných 20 dolárov, obetoval svoje peniaze, aby zachránil ženu, ktorá uviazla na diaľnici.

A keďže tento muž považoval svoj skutok za samozrejmosť, viac nad ním neuvažoval. Žene menom Kate McClure však zostal vojenský veterán Johnny Bobbit vŕtať v hlave a ona sa rozhodla, že mu pomôže. Založila projekt na GoFundMe, kde napísala o ich spoločnom príbehu. O tom ako jej pomohol a ako chce, aby Vianoce nestrávil na ulici. A tak sa rozhodla pre muža vyzbierať 10 tisíc dolárov.To sa však nepodarilo. Lepšie povedané, podarilo, ale v priebehu chvíľky a suma stúpala čoraz vyššie a čoraz rýchlejšie. Keď sme vás po prvýkrát informovali o tomto príbehu, vyzbieraná suma sa vyšplhala na 240-tisíc eur. Dnes je to však už 315-tisíc eur a peniaze stále pribúdajú. Johnny sa priznal, že nič tak štedré ani vo sne neočakával. Len robil to, čo považoval za správne. Teraz, keď má však dostatok peňazí na to, aby začal nový život, rozhodol sa, že si všetky nenechá.

Časť z nich chce venovať organizáciám, ktoré pomáhajú ľuďom v núdzi. „Chcel som len urobiť správnu vec,“ povedal Johnny. „Všetci čelia nejakým problémom, takže ak sa budem môcť dotknúť ich životov, tak ako sa ľudia dotkli môjho, bude to úžasné. Chcem cítiť spätnú väzbu.

Čo si o tomto príbehu myslíte vy? Je úžasné vidieť ako jedne dobrý a nezištný skutok môže pomôcť človeku v núdzi.

Pozri aj: Žena sa rozhodla uverejniť hlášky, ktoré jej priateľ hovorí zo spánku. Od smiechu vám budú tiecť slzy

businessinsider.com
0
Komentovať (0)