Foto: Wikimedia (Tim Trad)

Táto rodinka si zrejme najbližšie rozmyslí, či zavíta na presklenú rozhľadňu alebo nie.

Pre niekoho môže byť hrozivým zážitkom len vstúpiť na presklenú plošinu. Ťažko povedať čo by takýto jedinec robil na mieste rodiny, ktorej takáto plošina praskla pod nohami na mrakodrape v Chicagu. Podľa portálu Unilad, si matka s dvomi deťmi tento horor so šťastným koncom prežila na vlastnej koži.

To čo totiž prasklo bola v skutočnosti len vrchná, ochranná vrstva skla, a tak rodina ostáva aj naďalej v bezpečí. Stále však nejde o situáciu, v ktorej by sme sa s nimi túžili vystriedať. Portál Unilad uvádza, že podľa vedenia mrakodrapu nebola rodina nikdy v ohrození. Očití svedkovia však pre CBS Chicago povedali, že rodina vyzerala skutočne bledo a otrasene z celého zážitku.

Wikimedia (Mike Gonzalez)

Nestalo sa to prvýkrát

Podobný incident sa pritom odohral už v minulosti. Napriek tomu, že presklené plošiny sú veľmi obľúbené, nie je celkom nezvyčajné, aby boli poškodené. Podľa chicagského oddelenia pre správu budov sa týmto poškodením budú zaoberať samotní inžinieri z Willis Tower, kde sa incident odohral. Budova bola v minulosti znám ako Sears Tower a rozpína sa na 110 poschodí, pričom stavba bola dokončená v roku 1973 a na ďalších 25 rokov bola najvyššou budovou sveta.

Wikimedia (Soakologist)
unilad.co.uk
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )