Foto: facebook.com (BBC news)

Znie to naozaj zvláštne a ešte zvláštnejšie to bolo.

Minulý týždeň, konkrétne 9. a 10. novembra sa odohrala udalosť s názvom Flat Earth International Conference, alebo po našom Medzinárodná konferencia plochej Zeme. Stalo sa tak v americkom štáte Severná Karolína a zúčastnilo sa tu okolo 400 nadšencov tejto zvláštnej teórie. A tí sa tu zišli z celého sveta. Na konferencii prednášalo hneď niekoľko “významných” konšpirátorov. Ich prezentácie niesli názvy ako “NASA  a iné vesmírne klamstvá” alebo “Prebúdzanie sa do vedeckých lží”. Lístky pre zúčastnených sa pohybovali od 90 do 210 eur.

Objasňovali sa tu rôzne tajomstvá, ktoré nám má podľa všetkého tajiť svetová elita boháčov a politikov. Teda niečo v zmysle Nového svetového poriadku.Vyznávači plochej Zeme totiž spájajú takmer všetky najznámejšie konšpiračné teórie do jednej obludnej zmätočnej lži, ktorú vydávajú za neomylnú pravdu. “Myslím, že sme sa dopracovali ku kritickému bodu,” povedal Mark Sargent, ktorý spravuje pomerne úspešný Youtube kanál venovaný tejto teórii. “Vedci si to budú musieť priznať, nemôžu nás naťahovať naveky.

Sargent predniesol niekoľko výrokov, ktoré by za reálne považoval snáď len človek, ktorý skutočne neoplýva vysokým intelektom. Najväčšia perla však prišla, keď prišiel na pretras Elon Musk. “Rozmýšľal som o ľuďoch ako Elon Musk, ktorý založil SpaceX… pokiaľ naozaj vytvorí raketu, ktorá bude schopná dosiahnuť vrchol kupoly… vybuchne raketa po náraze alebo sa skĺzne po okraji?” Aj takáto otázka padla na Sargenta, ktorý odpovedal síce pohotovo, no nie veľmi zrozumiteľne ani objektívne.

Why do people still think the Earth is flat?

For those who believe the shape of the Earth is a disc instead of a sphere, there's the Flat Earth International Conference.

Posted by BBC News on Dienstag, 14. November 2017

Je to tak že, čokoľvek Elon Musk povie je absolútna lož,” odpovedal Sargent zatiaľ čo ho publikom obdivovalo potleskom. “Jediné čo Elon Musk robí je, že vyťahuje sračky zo svojho zadku na pravidelnej báze.” Nuž aj to je názor. A aj s takouto kritikou sa musí Musk vysporiadať či sa mu to páči alebo nie. Kto vie koľko ľudí z osadenstva na tejto prazvláštnej konferencii tu bolo seriózne a koľko z nich zas z recesie. Keď však vyhodíte desiatky eur za vymývanie mozgov, zrejme musíte byť o svojej pravde naozaj silno presvedčení.

Pozri aj: Na novozélandskej pláži sa objavila táto čudná tabuľa. Má vás presvedčiť o tom, že Zem je v skutočnosti plochá

iflscience.com
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )