Foto: Twitter (The Museum of English Rural Life)

Stalo sa vám niekedy, že ste na hodine matematiky chceli robiť úplne hocičo, len nie počítať?

Je to celkom bežný jav, takže ak je vaša odpoveď kladná, nie je na tom nič zarážajúce. Podobné chvíle zažíval aj 13-ročný chlapec menom Richard Beale. Teda až na fakt, že tento žiak si bežným školským peklom prechádzal pred 234 rokmi. Len pred pár dňami sa zamestnanci historického múzea, ktoré sa zaoberá sedliackym životom Angličanov, prehrabávali naprieč starými archívmi.

To, čo však objavili, ich šokovalo a príjemne prekvapilo zároveň. Medzi hromadami záznamov sa našiel denník, ktorý patril 13-ročnému Richardovi, ktorý si sem značil matematické poznámky v roku 1784. Denník bol súčasťou ďalších denníkov, ktoré patrili rodine Bealovcov, avšak tento konkrétny kúsok zaujal zamestnancov múzea z celkom iného dôvodu. „Našli sme niečo úžasné a žiadame vás, aby ste sa na to pozreli spolu s nami,“ píše múzeum na svojom Twitteri.

A tým niečím bol chlapcov nesmierny talent a cit pre zachytenie emócie v jednoduchej ilustrácii. Z denníku je tak jasné, že Richarda matematika až tak nebrala. Skôr inklinoval k reprezentácii vlastných emócií pomocou ilustrácií. A tie boli skutočne skvostné, zábavné a niekedy až dojímavé. Ľudí obzvlášť zaujala ilustrácia sliepky v nohaviciach, na ktorú reagovala aj autorka kníh o Harry Potterovi, J. K. Rowlingová.

Tá ich nazvala úžasnými a dokonca priznala, že jej vniesli do hlavy aj trocha inšpirácie. Poznamenala aj to, že jej ďalšie príbehy budú o kurati, ktoré nosí nohavice. Takejto publikácie sa zrejme naozaj nedočkáme, no stále si môžeme užiť roztomilé a dojímavé ilustrácie tohto senzitívneho chlapca.

Niektoré z nich vypovedali o Richardovej osamelosti

Iné zasa o jeho túžbe po dobrodružstve

Občas to bolo proste zo života

V konečnom dôsledku však veľmi vkusné

Aj napriek tomu, že doba sa mení a s ňou aj spoločnosť, deti stále zostávajú deťmi a toto je prekrásny príklad. Naivné zmýšľanie o svete vždy zahreje pri srdci. V súčasnosti sú naše životy omnoho jednoduchšie, ako ten, ktorý viedol Richard. Nič nám tak nebráni v tom, aby sme aj my občas popustili uzdu fantázii či našim najtajnejším snom.

boredpanda.com
Príbehy
0
Komentovať (0)