Foto: Facebook.com (Pohoria Slovenska)

branči / / Lokál
Tento víkend nastal na Slovensku zlom v počasí.

Meteorológovia očakávali v najbližších dňoch výrazné ochladenie, dážď, na hrebeňoch Tatier sneh a pravdepodobne aj koniec hlavnej fázy tohtoročného leta. To, čo predpovedali sa dnes stalo realitou.

Počas tohto týždňa neočakávajú žiadne ďalšie výrazné oteplenie a teplota v hladine 850 hPa by mala zostať zväčša na úrovni šesť až 10 stupňov Celzia. „Vzhľadom na dátum budúceho týždňa (začiatok septembra) je preto dosť pravdepodobné, že najbližšie ochladenie už bude znamenať koniec hlavnej fázy tohtoročného leta na Slovensku,“ podotýkajú meteorológovia SHMÚ.

V závere tohto týždňa je v predpovedi pre uvedenú hladinu relatívne vyššia miera neistoty, ale napriek tomu by aj v závere budúceho týždňa mala byť maximálna denná teplota vzduchu na Slovensku výrazne nižšia ako v posledné augustové dni.

Meteorológovia odporúčajú ľuďom, aby sa pripravili na to, že od nedele (3.9.) do štvrtka (7.9.) bude na Slovensku veľa oblačnosti a často bude pršať, spočiatku miestami aj výdatne. „Na hrebeňoch Tatier bude aj snežiť. Neskôr menej zrážok a ubúdanie oblačnosti. Denná teplota v uvedenom období vystúpi zväčša na 18 až 23, na severe bude maximum miestami len na úrovni okolo 15 stupňov Celzia,“ tvrdia meteorológovia.

Posted by Jakub Zahuranec on Montag, 4. September 2017

 

V ďalších dňoch septembra sa však podľa nich ešte pravdepodobne oteplí a v nížinách môže byť ojedinele aj okolo 30 stupňov Celzia. S dlhšie trvajúcimi horúčavami už ale nepočítajú.

4.9. Aktuálne husté sneženie vo Vysokých Tatrách nad 2 200 m

Posted by Pohoria Slovenska on Montag, 4. September 2017

Pozri aj: Pripravte sa na túto jeseň. Z Bratislavy budeme môcť letieť za necelých 10 € do najkrajšieho mesta Talianska a do Grécka

TASR
0
Komentovať (0)