Foto: RTVS, JOJ

Ako často sledujete televíziu?

Aj napriek tomu, že žijeme v streamovacej dobe, kedy filmovej a seriálovej zábave vládnu giganti ako Netflix či Amazon, televízia stále zostáva veľmi silným médiom. A obzvlášť v zahraničí takým, ktoré ešte stále nie je opomínané. V našich končinách má však náročnejší divák problém nájsť si to svoje, a preto musí prechádzať náročným selekčným procesom.

Je celkom pochopiteľné, že divákom sa nechce minúty či dokonca hodiny prepínať kanály a hľadať niečo, čo by ich zaujalo. Obzvlášť v prípade, kedy ich od obľúbeného seriálu delí pár kliknutí. Aj v našich končinách sú však televízne kanály bohaté na kvalitný program, a tak sme selekčný proces spravili za vás. Poďte sa spoločne s nami pozrieť na desať televíznych titulov, pre ktoré sa oplatí nájsť si trocha času pred „bedňou“.

Das Boot/ Ponorka

Kedy:  Každý pondelok od 26. novembra o 21:00

Kde: Epic Drama

ČSFD: nehodnotené

Das Boot je dramatický vojnový seriál, ktorý je zasadený do čias druhej svetovej vojny. Jeho dej je adaptáciou fantastickej knižnej predlohy. Tá sa prvej adaptácie dočkala už v roku 1981, kedy dostala celovečerný film s rovnomenným názvom. Nové spracovanie v podobe seriálu však vôbec nie je sklamaním. Práve naopak, prichádza s modernejším a o čosi komplexnejším pohľadom na príbeh Ponorky. Napriek tomu, že je veľmi zábavný a pohlcujúci, stále dokáže byť veľmi presvedčivý a to z neho robí jeden z mála televíznych klenotov. Seriál Ponorka môžete sledovať na televíznom kanáli Epic Drama od 26. novembra.

Expremiéri

Kedy: Pondelok, 21:30

Kde: Dvojka

ČSFD: 70%

Expremiéri sú dokumentárnym seriálom, ktorý môžete zachytiť na našej verejnoprávnej televízii. Ide o slušný počin, ktorý si určite zaslúži vašu pozornosť. Ako ste sa už asi dovtípili, sleduje životy niekdajších premiérov našej krajiny. Pozerá sa ako na ich politické začiatky, tak na časy, kedy boli pri moci. A samozrejme sa nezabúda aj na ich terajšie pôsobenie. Dohromady tak seriál sprostredkuje objektívny pohľad do života ľudí, ktorí mali kedysi na pleciach osud našej krajiny.

Too Young to Die/ Predčasná smrť

Kedy: Utorok, 21:00

Kde: Dvojka

ČSFD: 76%

Mnoho slávnych umelcov našlo svoju smrť priskoro. Sláva a bohatstvo nezaistia šťastie aj napriek zdanlivému pozlátku. Dokážu však priniesť či zdôrazniť množstvo ďalších démonov. Tento seriál mapuje osudy zosnulých hviezd, ktorých kedysi obdivovali milióny ľudí po celom svete.

Hudba – Made in Slovakia

Kedy: 11:30

Kde: Jednotka

ČSFD: 71%

Ďalšia z relácií RTVS, tentokrát zameraná na hudbu. A v skutočnosti veľmi progresívnym spôsobom. Vďaka tejto relácii má širšia verejnosť možnosť dozvedieť sa viac o alternatívnej hudbe, ktorá pochádza z našich končín. A ktorá sa aj práve u nás teší čoraz väčšej popularite. Hudba – Made in Slovakia tak slúži, ako akýsi alternátor pre nezvyčajné žánrovky, ktoré sa stále rýchlejšie a intenzívnejšie dostávajú do povedomia Slovákov.

Patrick Melrose

Kedy: Piatok, 20:00

Kde: HBO

ČSFD: 84%

V novom televíznom projekte od HBO stvárnil Benedict Cumberbatch postavu Patricka Melrosa. Člena britskej smotánky, ktorý žije život tak nejako po svojom a nie tak, ako káže bontón. Nechýbajú dokonca ani drogy a zábery z ťažkého dospievania. Surový, no stále veľmi britský seriál sa so svojou prvou sériou teší mimoriadnej obľube a vychutnať si ho môžete na jeho domovskej stanici.

Sedem

Kedy: Štvrtok, 22:30

Kde: JOJ

ČSFD: 61%

Slovenskí glosátori komentujú našu politiku. Ich humor je vždy namieste a najmä blízky nášmu národu. Jojkársku reláciu uvádza Elena Vacvalová a po jej boku sa objavuje 6 komikov, ktorí zvyčajne pozostávajú z  Milana Lasicu, Milana Kňažka, Lukáša Latináka, Borisa Farkaša a Oľgy Feldekovej. Žiaľ, veľmi obľúbený glosátor Marián Geišberg, sa už v Sedem nikdy neobjaví… Relácia je v skutočnosti oživením starého konceptu, ktorý sa vysielal od roku 2001 pod názvom 7EDEM s r. o..

Miss Fisher’s Murder Mysteries/ Vražedné záhady slečny Fisherové

Kedy: Utorok, 20:05

Kde: Epic Drama

ČSFD: 79%

Epic Drama ponúka veľké množstvo seriálov a ďalší z nich, ktorý stojí za zmienku je titul Vražedné záhady slečny Fisherové. Ten je zasadený do 20. rokov a aby toho nebolo málo, do Austrálie. V art deco období sledujeme pôvabnú vyšetrovateľku, slečnu Fisherovú, ktorá sa túla ulicami protinožského Melbourne. Nechýba atmosféra jazzových klubov a unikátne čaro hlavnej postavy, ktorá v ruke nesie pištoľ s perleťovou rukoväťou.

Za sklom

Kedy: Kedykoľvek/ Reprízy

Kde: Archív TV JOJ

ČSFD: 68%

Medzi úspešné slovenské seriály sa dostal aj titul Za sklom. Rozpráva príbeh dvoch elitných policajtov a medzi slovenskými divákmi si veľmi rýchlo našiel miesto. O tom svedčí aj jeho sledovanosť, ktorú v jeho začiatkoch, v roku 2016, sledovalo týždenne viac ako 400-tisíc ľudí. V hlavných úlohách sa môžete tešiť na hereckú smotánku v podobe Ján Koleníka, Tomáša Maštalíra, či Kamily Magálovej.

Young Sheldon

Kedy: Štvrtok, 18:05

Kde: HBO

ČSFD: 73%

Na HBO sa dočkáte aj seriálu Young Shledon. Ak vás už omrzeli večné reprízy, inak veľmi populárnej Teórie veľkého tresku, môžete sa tešiť aj na tento spin-off, ktorý sleduje Sheldona v čase jeho dospievania. O kvalitu sa rozhodne nemusíte obávať, keďže tvorcom seriálu je Chuck Lorre, autor Teórie veľkého tresku, no aj mimoriadne obľúbeného Dva a pol chlapa.

Trochu inak s Adelou Banášovou

Kedy: Piatok, 20:35

Kde: Dvojka

ČSFD: 72%

Aby sme nezabúdali aj na talk-shows, rozhodne si spomenie jednu z tých, ktoré sedia na vrchole žánru. A tou je Trochu inak. Show bola pôvodne uvádzaná na TA3, no v súčasnosti si ju môžete užiť na Dvojke. Talk show uvádza Slovákmi velebná Adela, ktorá po svadbe prišla o svoje ikonické priezvisko a dnes ju poznáme ako Vinczeovú. Do talk show si pozýva zaujímavých a inovatívnych hostí, ktorými si pripútala aj mladšie publikum. A keby vás talk show veľmi nadchla, môžete si ju pozrieť aj naživo v Slovenskom národnom divadle, kde prebieha jej nakrúcanie.

Príbehy
0
Komentovať (0)