pixabay.com/Matt. Releases

Dovolenky v Chorvátsku sú medzi Slovákmi veľmi obľúbené. Chorvátsko je cenovo dostupné a blízke. Otázka: Čo ak by bolo Chorvátsko ešte bližšie? Napadla skupine poľských študentov a profesorov z technickej univerzity v Krakowe.

Výsledkom ich uvažovania je park v Krakowe, ktorý má pripomínať Chorvátsko tak, ako to len ide, s pobrežím a možnosťami na relax, ktoré balkánska krajina ponúka. Súčasťou parku má byť náučný chodník, ktorý bude v tvare Chorvátska.

Cieľom parku je utužiť Poľsko-Chorvátske vzťahy a takisto navzájom propagovať tieto krajiny. Na projekte sa podieľajú študenti a profesori z Poľska aj z Chorvátska, aby bol projekt čo najviac autentický. Park s názvom Malé Chorvátsko bude súčasťou parku „Bagry Wielkie“. Tento park poskytuje projektu pláž, ktorá umožňuje reprodukciu Chorvátskeho pobrežia na kúpanie, plavbu loďkami a ďalšie relaxačné aktivity.

Matt. Releases

Študenti pracovali v skupinách a vytvorili päť návrhov, z toho následne vybrali víťazný, ktorý sa zrealizuje. Súčasťou víťazného projektu je náučný chodník v tvare Chorvátska, ktorý na zmenšenej ploche predstavuje celú krajinu. V parku sa budú nachádzať označenia a miniatúry, ktoré budu naznačovať, v akej časti pomyselného Chorvátska sa práve nachádzate.

Matt. Releases

Medzi atrakciami parku sa chystá most na pozorovanie vtákov, mólo na rybárčenie, lúky s kvetmi, detské parky, pláže a športové ihriská. V parku budú podniky s chorvátskou aj  s poľskou kuchyňou.

Matt. Releases

Ak by ste náhodou išli okolo, park sa nachádza len päť kilometrov od historického centra a aj bez „chorvátskej časti“ je obľúbeným miestom medzi turistami počas leta.

Pozri aj: Zoznámte sa so Steveom: Novoobjavený astronomický fenomén, ktorý je krajší ako polárna žiara

interez.sk (Martin Majdák) slavorum.org
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )