Veterná energia v každej domácnosti, lacno, účinne a ekologicky. Aj to je možno sen indickej spoločnosti Avant Garde Innovations, ktorá takéto turbíny predáva za rovnakú cenu ako v obchode dáte za Iphone.

V dnešnom svete sa potreba využívania alternatívnych zdrojov energie stáva čoraz väčšou potrebou. Spaľovaním fosilných palív znečisťujeme ovzdušie, jadrová energia je tak nákladná, že si ju niektoré krajiny a oblasti sveta jednoducho nemôžu dovoliť a na výrobu energie z vody potrebujete to, čo v mnohých častiach sveta chýba – vodu. Alternatívne zdroje energie sú šetrné k naše prírode, investícia do nich je mnohokrát jednorázová a práve preto môže byť odpoveďou na energetickú krízu, do ktorej sa svet postupne dostáva. A možnože tomu tak bude aj vďaka indickej spoločnosti Avant Garde Innovations, ktorá vyvinula veternú turbínu v hodnote iPhonu, ktorá dokáže napájať celý dom a to do konca vášho života. 

India sa momentálne nachádza v ťažkej situácii. Svet sa snaží žiť ekologickejšie, menej využívať pri výrobe elektriny uhlie, ropu či zemný plyn a zamerať sa na alternatívnejšie zdroje energie. V Indii však milióny ľudí žije každodenne v tme a elektrinu vôbec nemajú. Ako od nich môžeme žiadať, aby žili svoje životy ekologickejšie? A predsa jeden z najlepších projektov veternej energie za posledné obdobie prichádza práve z tadeto.

fakingnews.firstpost.com
fakingnews.firstpost.com

Avant Garde Innovations je indický startup, ktorého cieľom je odstrániť energetickú chudobu, znížiť závislosť indických, ale aj svetových domácností od štátnej rozvodovej siete a zamerať sa tak na energetickú sebestačnosť jednotlivcov. To všetko sa snaží dosiahnuť lacno a z dostupných alternatívnych zdrojov energie. Najnovším projektom tejto spoločnosti je veterná turbína, ktorá dokáže vyrábať 3-5 kilowatthodín elektrickej energie, stojí rovnako ako iPhone a vydrží vám na celý život.

youtube.com
youtube.com

Táto veterná turbína dokáže napájať elektrickou energiou celú domácnosť. Nejde o žiadnu veľkú ozrutu, ale veľkosťou je takmer rovnaká ako obyčajný stropný ventilátor. Investícia do veternej turbíny je jednorázová a to len o niečo viac ako 700 eur (750 dolárov). Spoločnosť Avant Garde Innovations navyše dodala, že náklady na výrobu a teda aj samotná cena turbíny budú klesať čím viac sa zvýši hromadná výroba turbíny. Projekt tejto domácej veternej turbíny od Avant Garde Innovations vyhral niekoľko technologických ocenení v Indii a samotná spoločnosť sa umiestnila v rebríčku najlepších ekologických spoločností Indie.

globalinnovationexchange.org
globalinnovationexchange.org

[youtube h20E4m8JFrY 720 410]

Myslíte si, že práve tento projekt bude budúcnosťou našej planéty?

interez.sk (Lukáš M.), educateinspirechange.org
Príbehy
0
Komentovať (0)