Foto: Youtube (Liz & Mari)

Ľuboš Belko / / News
Youtuberka, ktorá tvrdila, že vegánstvo vylieči jej ochorenie, umrela.

Mari Lopez podľahla následkom rakoviny prsníka. Svoje videá vydávala po boku svojej netere Liz. Obe prezentovali zdravý životný štýl a vieru v Boha. Práve tieto dve veci mali Mari pomôcť pri liečbe rakoviny. Mari však svojmu ochoreniu v decembri minulého roka podľahla. Liz tvrdila, že vegánstvo jej tetu zachráni, irónia osudu však bola v tomto prípade veľmi bolestivá.

Mari tvrdila, že citrónovo-zázvorová šťava jej mala pomôcť vyhnať z tela znečistenie. Tiež dodala, že chce pokračovať v prirodzenej liečbe a verí, že je všetkému koniec. Opak bol pravdou. V najnovšom videu podala Liz update o tom ako liečba prebieha. Žiaľ už však neprebieha nijako, no Liz tvrdí, že za úmrtie jej tety môže mäso uvarené v mikrovlnej rúre.

Youtube (Liz & Mari)

Podľa jej slov, Mari nebola vo svojej diéte dôsledná. Keď začala žiť so svojou sestrou, tá ju presviedčala, že potrebuje mäso. „Moja teta bola proti jedlu z mikrovlnej rúry, kvôli jej karcinogénnym účinkom. Moja mama však k príprave jedál používala mikrovlnku,“ povedala Liz. Pravda je však taká, že doposiaľ sa nepreukázal žiadny vedecký dôkaz, ktorý by dosvedčoval, že jedlá urobené v mikrovlnej rúre spôsobujú rakovinu. Za úmrtie Mari tak môže pravdepodobne zanedbávanie liečbe, keďže sa podľa jej vlastných slov rozhodla „liečiť prirodzenou cestou„. Tá žiaľ bola na rakovinu krátka.

Pozri aj: Obrovský prielom vo vede, či zahrávanie sa s prírodou? Vedcom sa podarilo skrížiť ovčie embryo s človekom a vytvorili tak mutanta

unilad.co.uk
0
Komentovať (0)