Čo sa to deje?!

Dnes, krátko po 19:00, nastal z doposiaľ neznámych príčin úplný výpadok všetkých služieb spoločnosti Google (vyhľadávač, Gmail, Google Earth a ďalšie), ako aj populárneho serveru na zdieľanie videí, YouTube. Na občasné výpadky sme síce zvyknutí, no momentálna situácia nemá obdobu, keďže žiadna z týchto služieb nie je funkčná už viac ako hodinu a nik ani len netuší, ako dlho bude tento stav pretrvávať. Ak ste sa však už začali obávať o koniec sveta, budete s tým musieť zrejme ešte chvíľu počkať. Podľa tejto mapy je totiž zrejmé, že výpadok sa týka iba krajín strednej Európy a niektorých oblastí Ameriky, hoci vierohodnosť tejto informácie nie je možné overiť. Google ani YouTube na žiadnej zo sociálnych sietí doposiaľ nevydali k tejto situácii žiadne stanovisko, a tak nám neostáva nič iné, ako čakať.

mapa google
downdetector.com

O ďalšom vývoji tejto výnimočnej situácie vás budeme priebežne informovať.

Update 21:00

Za výpadok pravdepodobne môže zlyhanie internetovej infraštruktúry, ktorá spája časť operátorov z regiónu so servermi Googlu. Problémy hlásia aj z Česka, Rakúska, Maďarska a okolitých krajín.

Update 21:25

Zdá sa, že sme z najhoršieho vonku.  Hovorkyňa českej pobočky Google Alžběta Houzarová v krátkej správe pre agentúru ČTK uviedla, že o problémoch vedia a pracujú na jeho odstránení. Dôkazom toho je aj postupné hromadenie pozitívnych informácií od ľudí, ktorým obe služby znovu bezproblémovo fungujú. Ak medzi nimi ešte nie ste, zrejme je už len otázkou času, kedy uvidíte presne toto.

google

 

Update 21:30

Na internete sa začínajú objavovať nepotvrdené informácie o tom, že za výpadok môže útok hackerov, ktorí preťažili servery. Podľa niektorých správ mohlo dokonca dôjsť k odcudzeniu osobných dát užívateľov. Pokiaľ však nebude táto informácia potvrdená, netreba sa ničoho obávať.

Update 21:50

Obavy o útoku hackerov sú podľa všestkého hoax. Google totiž práve potvrdil, že výpadok bol ich vinou. Zlyhalo routovanie, ktoré ochromilo prevádzku na Slovensku a v Českej republike.

interez.sk (Erik Vlčák), refresher.sk, tech.sme.sk, androidporta.zoznam.sk
Príbehy
0
Komentovať (0)