Doterajšie výsledky amerických volieb naznačujú, že prezidentom sa stane Donald Trump.

Mnohí Američania sa už pred voľbami vyhrážali, že ak vyhrá Trump, odsťahujú sa do zahraničia. Najjednoduchšou možnosťou je pre nich Kanada.

Oficiálna webová stránka o imigrácii do Kanady – Citizenship and Immigration Canada – sa dnes v noci tamojšieho času zosypala, údajne následkom silného náporu návštevníkov. Slovné spojenie „Ako sa presťahovať do Kanady“ bolo v posledných mesiacoch jedným z najvyhľadávanejších v Google. Počet vyhľadávaní tejto témy prudko vzrástol, keď bolo jasné, že za Republikánsku stranu bude kandidovať Donald Trump.

„Vyhľadávanie slov ‚presťahovanie do Kanady‘ dosiahlo najvyšší bod od roku 2004,“ zverejnila na svojom twitterovom konte služba Google Trends, ktorá poskytuje štatistiky a analýzy vyhľadávaných slov.

V roku 2004, keď sa prezidentom po druhý raz stal George W. Bush, sa Američania o túto možnosť zaujímali tiež. Po zvolení Baracka Obamu v rokoch 2008 a 2012 ľudia tieto informácie vyhľadávali minimálne. Teraz je „presťahovanie do Kanady“ vyhľadávané viac než dvakrát častejšie než v roku 2004.

„Zdá sa, že každé štyri roky sa Američania vyhrážajú, že sa presťahujú do Kanady, ak nevyhrá ich kandidát na prezidenta. Ale s dvoma z najnepopulárnejších kandidátov v histórii môže byť rok 2016 tým, keď to niektorí naozaj urobia,“ uviedla pár dní pred voľbami rozhlasová stanica NPR.

TASR
Príbehy
0
Komentovať (0)