Foto: vk,com (Ivan Ivanov)

Ľuboš Belko / / News
To že v Rusku sa občas nájdu predmety, vozidlá a ľudia, ktorí nemajú obdobu je stará známa vec.

Najnovší objav je však niečo úžasné a skutočne nevídané. Z histórie, Youtube videí a satirických webov vieme, že Slovania (Rusi predovšetkým) sú od prírody tí najlepší inžinieri. A ich výtvory teda dokážu byť naozaj pôsobivé. Niekedy dokonca až natoľko, že sa človeku nad nimi zastavuje rozum. Tentokrát sa v ruskom meste Čeľabinsk našlo auto, ktoré bolo vytvorené v 50. rokoch spoločnosťou, špecializovanou na výrobu traktorov.

Znie to komicky a absurdne, ale je to pravda. Muž menom Ivan Ivanov objavil toto vozidlo a rozhodol sa sovietsky stroj zdieľať na ruskej sociálnej sieti VK. Podľa všetkého, by vozidlo malo vážiť len 600 kilogramov, pričom dosahuje dĺžku štyri a pol metra, je takmer dva metre široké a vysoké jeden a pol metra. Jeho veľkým unikátom by malo byť tiež to, že auto je obojživelné. Pravdu povediac, testovať, či sa naozaj udrží na vode, by sme sa neodvážili.

Ivan Ivanov/vk.com
Ivan Ivanov/vk.com

Má hliníkový podvozok a vzhľad auta, na ktorom sa preváža asi ruský Batman. Alebo neveľmi britský James Bond. Nech je to akokoľvek, tento stroj s pohonom všetkých ôsmich kolies je skutočný unikát.

Ivan Ivanov/vk.com
Ivan Ivanov/vk.com

Pozri aj: Na oblohe nad Ruskom sa objavil tento záhadný svetelný úkaz. Ľudia si mysleli, že ide o koniec sveta, pravda je však úplne inde

slavorum.org
0
Komentovať (0)