Foto: facebook.com

PetraSus / / News
Vždy je to Sibír. Prečo sa všetko zvláštne deje práve tam?

Domáci obyvatelia žijúci v severných častiach Ruska mali nedávno možnosť vidieť zvláštny svetelný úkaz. Na nočnej oblohe sa objavilo záhadné svetlo kruhového tvaru. Ako to už zvyčajne býva, keď sa niečo objaví v noci na oblohe, ľudia sa chopili príležitosti, nahrali objav na internet a pustili sa do vymýšľania konšpiračných teórií.

Nemôžu samozrejme chýbať jedinci, ktorí tvrdia, že ide o návštevu mimozemskej civilizácie. Ďalšia z teórií tvrdí, že je to diera v časopriestorovom kontinuu. Niektorí sa uchýlili aj k o niečo racionálnejším vysvetleniam a tvrdia, že ide o hru polárnej žiary.

Posted by Кирилл Баканов on Donnerstag, 26. Oktober 2017

Istý muž na ruskej sociálnej sieti poznamenal: „Vyšiel som von zapáliť si cigaretu. Keď som to uvidel, myslel som si, že nastal koniec sveta.“ Realita však môže byť o niečo zvláštnejšia ako fikcia. Mnohí si myslia, že zvláštny jav bol spôsobený odpálením ruských rakiet  Satan 2 Topol-M, o ktorých sa nedávno hovorilo aj v médiách.

Posted by Кирилл Баканов on Donnerstag, 26. Oktober 2017

Podľa Kremlinu presne v rovnaký deň prezident Ruska, Vladimir Putin, osobne odpálil balistické rakety v rámci testovania strategických jadrových síl Ruska. Medzinárodné balistické strely, ktoré dokážu niesť jadrové hlavice boli údajne vypálené cez väčšinu obrovskej krajiny, od oblasti Plesetsku v západnej časti Ruska až po polostrov Kamčatka v najvzdialenejšej časti krajiny.

Je známe, že rakety odpálené počas noci môžu spôsobiť vznik zvláštnych svetelných javov a ilúzií na oblohe. Keď sa raketa dostane do atmosféry, kombinácia svetla a špecifických podmienok v atmosfére môže mať za následok podivné svetelné efekty. Pozrite si napríklad odpálenie rakety Atlas V v roku 2015.

Fotograf Alexey Yakovlev zachytil nádherné zábery neďaleko miesta, kde došlo k odpalu rakety. Svetelné efekty miestami pripomínajú auroru borealis, teda polárnu žiaru. Svoje fotografie umiestnil na ruskú sociálnu sieť s nasledovným komentárom: „Vyzerá to tak, že sa mi náhodou podarilo zachytiť odpal tajnej vesmírnej rakety neďaleko mesta Plesetsk.“

Ďalší fotograf, Sergey Anisimov, sa pre The Siberian Times vyjadril: „Na niekoľko minút mi to vyrazilo dych. Vôbec som nechápal, čo sa deje. Svetelná guľa sa pomaly menila na oblúk a postupne sa vyparovala.“ Sergeyovi sa zábery podarilo nafotiť v meste Salekhard.

Našťastie (alebo nanešťastie?) nejde o žiadnu mimozemskú návštevu, ani o toľko spomínaný koniec sveta. Tajné odpaľovanie ruských rakiet je však tiež dosť vzrušujúce.

Pozri aj: Koniec sveta príde 19. novembra. Podľa konšpirátorov do nás narazí Planéta X a urobí bodku za ľudskou existenciou

iflscience
0
Komentovať (0)