inhabitat.com

Skvelé a unikátne nápady sú neoceniteľné. To je aj prípad tohto zariadenia, ktoré vám premení papier, ktorý chcete vyhodiť, na ceruzku, ktorú môžete hneď používať.

Ako často sa vám stáva, že hľadáte pero či ceruzku, keď si chcete niečo poznačiť? Tento šikovný maličký prístroj s názvom P&P Office Waste Processor vás udrží dobre zásobených. Dokáže veľmi rýchlo vyrobiť ceruzku, a to vďaka spracovaniu obyčajného kancelárskeho papieru, ktorý je pri najlepšom možnom scenári určený na vyhodenie. Prístroj „prehltne“ obsah vášho odpadkového koša v kancelárii a za pár minút máte na stole kopu ceruziek.

zpapieraceruza2
inhabitat.com

Dizajnérom sa podarilo vytvoriť akési spojenie medzi odpadom a kancelárskymi potrebami, do ktorého vložili svoje vlastné nápady a vzniklo niečo naozaj užitočné. V príbalovom letáku nájdete informácie týkajúce sa celého postupu výroby. Do prístroja stačí do hornej časti vložiť papier, ktorý obalí grafitové paličky, pridá sa trochu lepidla, aby to celé držalo pohromade. Akonáhle je všetko pripravené, z prístroja vyskočí úplne nová ceruzka.

zpapieraceruza3
inhabitat.com

Na trhu existuje mnoho papierových ceruziek, takže sa zdá, že tento výrobok je naozaj populárny, napriek pokročilej dobe, kedy si všetko zaznamenávame do mobilných telefónov a elektronických diárov. Je však aj doba ekologickej osvety, kedy sa uvedomelí občania, ale aj firmy či organizácie snažia žiť v súlade so životným prostredím a trvalo udržateľným rozvojom. Skvelé je, že prístroj obsahuje priesvitný kryt, takže celý proces môžete sledovať. Otvor, cez ktorý prístroj „vypľuje“ ceruzku, slúži taktiež ako strúhadlo.

zpapieraceruza4
inhabitat.com

Celý projekt pochádza z dielne dizajnérov menom Chengzhu Ruan, Yuanyuan Liu, Xinwei Yuan a Chao Chen a vyzerá veľmi sľubne, a to aj napriek tomu, že ešte nie je vo výrobe. Pokiaľ toto zariadenie skutočne robí to, čo sľubuje, mohlo by byť celkom populárne v školách a niektorých kanceláriách, kde ľudia stále používajú ceruzky. Iba čas ukáže, či bude tento produkt umiestnený do miestnych obchodov a či si nájde svojich fanúšikov. My si myslíme, že je to skvelý nápad, ktorý si určite zaslúži implementáciu.

interez.sk (Lucia M.), inhabitat.com
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )