Foto: Instagram.com/escty

Na Instagrame sa objavili fotografie obete a jej vraha.

Sociálne siete Instagram, Discord a 4chan, ktoré majú vo veľkej obľube obyvatelia Severnej Ameriky, zaplavili koncom minulého týždňa fotografie mŕtvej influencerky. Fotografie mal na sociálne siete pridať priamo jej vrah, s ktorým malo len 17-ročné dievča nadviazať kontakt pred niekoľkými mesiacmi práve na internete. Fotografie počas nedele zdieľalo na sociálnych sieťach množstvo ľudí, tie sú teraz kritizované za pomalé zakročenie. 

Podľa portálu BuzzFeed mala byť 17-ročná začínajúca influencerka Bianca Davis, zaujímajúca sa najmä o japonské anime, zavraždená v nedeľu. Polícia už z vraždy 2. stupňa obvinila 21-ročného Brandona Andrew Clarka, ktorý podľa portálu sám zavolal na linku 911. Po príchode policajných zložiek na miesto činu mal páchateľ ležať na zemi pri čiernom SUV. Keď zbadal políciu, začal sa sám bodať nožom do krku. Polícia 21-ročného mladíka zadržala, páchateľ bol ošetrený a predvedený na policajnú stanicu.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa bianca ⚖️ (@escty),

Brandon Clark mal 17-ročné dievča podľa BuzzFeedu zabiť vo vlastnom aute. Incident sa dostal do pozornosti svetových médií najmä preto, že Brandon po vražde pridal na sociálne siete Instagram, Discord a 4chan fotografie seba a tela obete. Zrejme ešte pred samotnou vraždou pridal na Instagram fotografiu z auta s textom “Here comes Hell. It’s redemption, right?” odkazujúcim na kultový snímok Fight Club (1999). Fotografie svojej obete pridal na sociálne siete s textom “I’m sorry Bianca.”


Fotografie zverejnené Brandonom Clarkom putovali sociálnymi sieťami v priebehu celého dňa. Podľa BuzzFeedu boli na Clarkovom profile na Instagrame dostupné ešte aj v nedeľu večer. Aktuálne je už účet zablokovaný. Sociálna sieť sa tak po incidente stáva terčom kritiky v oblasti blokovania nevhodného obsahu. Podľa viacerých médií zareagovala príliš neskoro a systém kontroly príspevkov na sociálnych sieťach sa teraz, ako aj pri nedávnom incidente v novozélandskom Christchurchi, ukazuje ako nedostačujúci.

Prípad vraždy Bianci Davis, ktorý sa odohral v americkom štáte New York je stále v procese vyšetrovania. Clark a Davisová sa mali spoznať už pred niekoľkými mesiacmi cez internet a Clarka už poznala aj rodina zosnulej. Čo konkrétne 21-ročného mladíka viedlo k brutálnemu činu zatiaľ vyriešené nie je, no v mnohých médiách (napr. Rolling Stone) sa hovorí o zločine zo žiarlivosti.

 

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )