http://www.corhelp.ru/narusheniya-i-pomoshh/sryvy-i-uhody-v-sebya-u-detej-s-ras-shodstva-i-razlichiya/

erik / / Série
Kto v detstve od rodiča nikdy nepočul aspoň jednu z týchto viet, ten akoby ani žiadne detstvo nemal.

Vzťah medzi rodičom a dieťaťom je pre mnohých tým najkrajším a najšťastnejším vzťahom v ich živote. To však neznamená, že sa v ňom nesmie klamať. Samozrejme, nemáme teraz na mysli niečo dôležité a závažné (napríklad kto je skutočný otec alebo matka dieťaťa), ale skôr malé, nevinné klamstvá, ktoré bežne počúvali rodičia od svojich rodičov a teraz ich zasa vravia svojim deťom. Zostavili sme pre vás krátky zoznam takýchto klamstiev a veríme, že sa v mnohých z nich sami uvidíte a počas týchto sviatkov si s nami zaspomínate na svoje detstvo.

Auto nenaštartuje, pokiaľ sa nepripútaš!

https://www.reference.com/government-politics/did-become-legal-requirement-wear-seat-belts-fe742a43c9703cdb
reference.com

Keď ste boli ešte dieťa, mohli ste mať pocit, že bežné prístroje a spotrebiče fungujú na určitý druh mágie a na ich spustenie musíte splniť rôzne nepríjemné podmienky, ako napríklad dojesť večeru aby sa spustil televízor alebo upratať si izbu aby sa spustil počítač.

Náš Dunčo si iba odbehol so svojimi kamarátmi na výlet veľmi ďaleko a už ho asi neuvidíme, ale neboj sa, je mu tam s nimi veľmi dobre a každý deň sa hrá.

http://www.homewardboundgoldens.org/blog/2015/03/20/foxtail-safety/
homewardboundgoldens.org

Smrť je pre malé dieťa niečo nepochopiteľné a nevysvetliteľné, preto je vašou najdôležitejšou úlohou vymyslieť relatívne uveriteľný príbeh napríklad o tom, prečo sa už Dunčo doma nikdy neukáže.

Mrzí ma to, ale nemôžeš ísť so mnou – tam, kam idem, deti vôbec nevpúšťajú.

http://qrkoko.pl/no-kids-allowed/
qrkoko.pl

Každý sme si týmto prešli. Celý deň ste s rodičmi, zabávate sa, hráte sa, a potom zrazu večer vám mama povie, že ide do mesta. Pomyslíte si že super, výlet! No čím viac ste sa potešili, o to väčšie bolo vaše sklamanie a plač, že mama ide znova do jedného z tých záhadných miest, kde sú samí zlí ľudia, ktorí z nejakého dôvodu vôbec nemajú radi deti.

Vrátime sa sem inokedy.

http://www.corhelp.ru/narusheniya-i-pomoshh/sryvy-i-uhody-v-sebya-u-detej-s-ras-shodstva-i-razlichiya/
corhelp.ru

Každý, koho už raz rodičia museli nasilu ťahať z obchodu s hračkami alebo z ihriska vie, koľko bolesti, kriku a sĺz je skrytých za týmto klamstvom. Väčšinou to však zabralo a vy ste boli zrazu pokojnejší, pretože ste si začali predstavovať, koľko zábavy ešte zažijete, keď sa na to miesto znovu vrátite. Dnes už však vieme, že často to bolo naposledy, kedy sme na tom mieste boli.

Tú hračku, ktorú chceš, už nemajú. Vypredala sa.

http://www.protv.ro/stiri/copiii-plang-din-cele-mai-amuzante-motive-ce-se-ascunde-in-spatele-lacrimilor-de-crocodil-te-va-face-sa.html
protv.ro

Boli ste aj vy ako dieťa zbláznení do najnovších hračiek a zariadení, ktorým sa chválili deti z bohatších rodín? Dnes by ste už zrejme rodičom odpustili a pochopili, že nie vždy sú peniaze na každú vec, po ktorej momentálne túžite, no keď ste boli malí, tejto vety ste sa báli ako čert kríža a vždy, keď ste ju počuli, začali ste protestnú hladovku, alebo ste sa oduli najviac ako to išlo.

Je to jednoduché, priniesol ťa bocian.

http://www.planetdolan.com/10-lies-parents-tell-their-children/2/
planetdolan.com

Podobne ako smrť, aj intímne záležitosti a samotný pôrod patria medzi témy, ktoré by ste ako dieťa zrejme nepochopili. Vaši rodičia si to rovnako dobre uvedomovali, a preto si radšej vymýšľali rôzne, viac či menej neuveriteľné historky o tom, ako ste sa dostali na tento svet. Spomedzi všetkých je však tá o bocianovi ďaleko najznámejšia a najpoužívanejšia. Aký príbeh si vymysleli vaši rodičia?

Dobre, ostaň si tu. Ja odchádzam bez teba!

http://www.planetdolan.com/10-lies-parents-tell-their-children/2/
planetdolan.com

Pokiaľ už vašim rodičom začala dochádzať trpezlivosť a nezaberala ani veta o tom, že sa na toto miesto vrátite inokedy, začalo ísť do tuhého. Teda aspoň pre vás ako dieťa. Určite si totiž každý spomína na to zdesenie, keď ste zrazu uvideli svojich rodičov ako vykrikujú túto vetu a spokojne odchádzajú preč… no bez vás! Tu končila všetka sranda, razom ste zabudli na to, ako ste nechceli odísť a ihneď ste sa rozbehli za svojimi rodičmi, ktorí sa v duchu na vašom vystrašenom výraze určite dobre zabávali.

Darčeky predsa nosí Ježiško.

Tu o tom nebolo žiadnych pochýb, však iba Ježiško vie, akí ste boli celý rok poslušní a aké sú vaše najtajnejšie želania a túžby. Čím budete celý rok poslušnejší, tým viac toho pod stromčekom uvidíte a možno tam konečne uvidíte aj ten vytúžený bicykel alebo konzolu, o ktorej ste tajne snívali celý rok a nevedel o tom vôbec nikto! …teda, až na vašich rodičov.

Určite sme nespomenuli úplne všetky takéto klamstvá, pretože na každé dieťa zaberá niečo iné. Ak teda máte aj vy svoje vlastné, osvedčené frázy, ktoré na vaše dieťa vždy zabrali, alebo si naopak spomínate na veci, ktoré vám vaši rodičia bežne vraveli, aby ste napríklad prestali plakať alebo išli spať, budeme veľmi radi, ak sa o ne podelíte s ostatnými v komentároch.

Pozri aj: 4 veci, o ktorých by ste to nikdy nepovedali, no zdedili ste ich po rodičoch

interez.sk (Erik Vlčák), planetdolan.com
0
Komentovať (0)