Foto: K2 Studio

branči / / Lokál
Po viacerých úspechoch na medzinárodných filmových festivaloch si dokument o tatranských nosičoch Sloboda pod nákladom odniesol ďalšie ocenenie zo Slovinska.

Od 20. do 26. februára sa v meste Domžale konal festival horských filmov. Medzinárodná porota udelila snímke slovenského dokumentaristu Pavla Barabáša Čestné uznanie v kategórii Najlepší film o horskej prírode a kultúre.

Film s vynikajúcou dramaturgiou a prácou kamery, ktorá citlivo vykresľuje nosičov vo Vysokých Tatrách. Ich remeslo je zvláštne lákavé a fascinujúce,“ zdôvodnila svoje rozhodnutie festivalová porota.

Dokumentárny film o najstaršej generácii tatranských nosičov z dielne režiséra Pavla Barabáša získal v krátkom čase svoje dvanáste medzinárodné ocenenie. A jeho púť po festivaloch nekončí. V marci sa snímka predstaví na dvoch festivaloch vo Veľkej Británii a bude uvedená na festivale DocLands v Kalifornii.

Pozri aj: Veľký úspech pre Slovensko! Dokument o tatranských nosičoch Sloboda pod nákladom získal prestížne ocenenie v Kanade

TASR


Komentovať (0)