TASR/AP

Milovníci hudby, tanca a pestrofarebných kostýmov z celej Brazílie sa včera zišli v Riu de Janeiro na otvorení tradičného karnevalu, ktorý oficiálne potrvá päť dní.

Tohtoročné oslavy odštartovali včera popoludní miestneho času viacerými pouličnými zábavami, na ktorých bola očakávaná účasť desiatok tisíc ľudí. Plánovaná bola dokonca i párty na tému nepopulárneho brazílskeho prezidenta Michela Temera.

Najvýznamnejšie karnevalové sprievody sa očakávajú v Riu de Janeiro až v nedeľu a pondelok. Včera večer sa  predvedli školy samby v Sao Paule a karnevalové oslavy oživili taktiež severovýchodné mestá Salvador a Recife.

Podľa agentúry AP účastníci tohtoročných karnevalov v Brazílii minú menej peňazí vzhľadom na ekonomickú krízu, s ktorou zápasí táto juhoamerická krajina. Takmer 13 miliónov Brazílčanov je v súčasnosti nezamestnaných.

Karneval v Riu patrí medzi najvýznamnejšie akcie zábavného priemyslu v Brazílii. Uskutočňuje sa každý rok pred 40-dňovým predveľkonočným pôstom a svojou veľkoleposťou priťahuje na seba pozornosť celého sveta. Najvýznamnejšou oficiálnou súčasťou karnevalu je štvordňová promenáda škôl samby na sambodróme, každá s tisícami členov súťažiacimi o čo najlepšie umiestnenie.

TASR/ AP
TASR/ AP
TASR/ AP
TASR/ AP
TASR/ AP
TASR/ AP
TASR/ AP
TASR/ AP
TASR/ AP
TASR/ AP
TASR/ AP
TASR/ AP
TASR/ AP
TASR
Príbehy
0
Komentovať (0)