Foto: Enivrobuild (Matthijs Kuijpers), New Hampshire Photograph (Matthew Cavanaugh)

Dermophis donaldtrumpi však dostal svoje meno z dôležitého dôvodu.

Nechceme, aby sa na nás ostatní lídri a ostatné krajiny smiali. A už nebudú,“ povedal americký prezident v júni 2017, keď rozhodol, že Spojené štáty odstúpia od Parížskej dohody. Jeho snahu o zastavenie výsmechu však celkom zmaril ďalší dôkaz toho, že človek, ktorý považuje globálne otepľovanie za hoax, nikdy nebude vo svete braný seriózne.

Vedci totiž objavili nového živočícha, ktorý to žiaľ úplne nevyhral. Nemá pigment, končatiny ani zrak. A práve tento úbohý status, ktorým disponuje sa vedci rozhodli prirovnať k americkému prezidentovi. Obojživelník tak dostal názov Dermophis donaldtrumpi. Londýnska spoločnosť EnviroBuild, ktorá sa zaoberá výrobou stavebných materiálov z obnoviteľných zdrojov, zaplatila na aukcii 21-tisíc eur za práva na využitie tohto názvu.

Ich posolstvo však bolo vyššie, ktoré zjavne za tie peniaze stálo. Trump ignoruje následky, ktoré môže mať jeho politika na životné prostredie a predstavuje tak výrazného činiteľa pri vzniku environmentálnej katastrofy, ktorej príchod vedci očakávajú v roku 2040. Spoločnosť EnviroBuild zároveň prehlásila, že Dermophis donaldtrumpi je veľmi náchylný na dôsledky globálneho otepľovania a keď sa veci nezlepšia, jeho vyhynutie bude dôsledkom politiky jeho menovca.

Wikimedia (Franco Andreone)

Tento tvor patrí do skupiny obojživelníkov bez pľúc a meria približne 10 centimetrov. Peniaze, ktoré boli za jeho názov vydražené, poputujú na záchranu jeho prirodzeného prostredia, ktoré je v Paname.

sciencealert.com
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )
Príbehy