Foto: Twitter (gabbiejarvis)

V súčasnosti, kedy je vegánska strava veľkým trendom by človek povedal, že pokiaľ sa chcete stravovať vrámci svojej filozofie a diéty, nebudete s tým mať problém kdekoľvek na svete.

Ukázalo  sa však, že opak je pravdou. Aj napriek domnienke, že vegánstvo je celosvetovo rozšírené, s nemilou skúsenosťou sa stretla devätnásť ročná Georgina Jarvis. Bola na rodinnej dovolenke v španielskom meste Fuengirola, čo rozhodne nebol lacný výlet. A v takom prípade očakávate služby, ktoré sú na úrovni bežného európskeho mesta. Georgina a jej sestra Gabbie pochádzajú zo severného kúta Anglicka, kde sa s podobným problémom nestretli. O to prekvapivejšia sa ukázala ich dovolenka.

Gabbie, ktorá je od Georginy o dva roky mladšia, bola maximálne zaskočená v momente, keď na stole pristála takzvaná vegánska večera. Svoje zmätenie sa rozhodla zdieľať na Twitteri. „Boli sme na večeri ako rodina. Čašník k nám prišiel a privítal nás. Náš otec sa ho spýtal, či pripravujú aj vegánske jedlá. Tvrdil, že áno.“ Pôvodne si Georgina objednala vegetariánsku pizzu bez syra, no čašník neskôr prišiel a rodine oznámil, že v nej bolo vajce. Preto jej navrhol nech si vyberie zo šalátov. Slušné jednanie sa mu odoprieť nedalo. To čo však nasledovalo, bolo na zaplakanie.

Keď sa na stôl dostavil objednaný šalát vzniklo trápne ticho, sestry si vymenili pohľady a vybuchli do smiechu. Aj keď sa nedá pochybovať o tom, že jej objednávka bola vegánska, o kvalite prevedenia by sme mohli polemizovať o čosi dlhšie. Gabbie sa zachovala presne tak, ako by konal každý tínedžer. Zobrala svoj smartfón a urobila zopár záberov, ktoré hneď putovali na Twitter. Tu dosiahli 50 tisíc lajkov a 12 tisíc zdieľaní. „Je zvyknutá to, že jedáva surovú zeleninu a keďže bola hladná všetko zjedla. Vypýtala si k tomu však chlieb,“ dodala Gabbie. Pokiaľ sa chystáte na dovolenku na juh Španielska a taktiež nie ste fanúšikom mäsa, Gabbie povedala, že šalát stál viac než 8 eur.

Pozri aj: Chutné jedlo za pár „kaček“. Bezdomovkyne v Česku si otvorili vegánske bistro a to sa okamžite stalo hitom

ladbible.com
Príbehy
0
Komentovať (0)