Foto: facebook.com(aloehowru)/facebook.com(bbmundo)

Čína dokázala toho za posledné roky naozaj veľmi veľa. Od zaujímavých vynálezov po veci, ktoré vám uľahčia život. Všetko toto si zaslúži určite veľký obdiv, no v Číne existuje aj pár vecí, ktoré vám doslova vyrazia dych.

Každá národnosť je úplne iná. Obyvatelia v jednotlivých krajinách či na jednotlivých kontinentoch sa od seba líšia nielen farbou pokožky a jazykom, ale aj tým, aké zvyky a tradície vyznávajú. Obyvatelia Číny sa vyznačujú aj bizarnými zvykmi, ktorými sa ich každodenný život odlišuje od toho nášho.

Jedia všetko, čo sa hýbe

Ak zájdete v Číne do supermarketu či nejakého obchodu, ktorý predáva potraviny, určite vás zarazí výber, ktorý tam majú. U nás sme zvyknutí na rôzne druhy mäsa, no určite nie na živočíchy ako sú napríklad krokodíly, korytnačky, žraloky, žaby, psy, mačky, šváby či červy. Presne tak. Miestna kuchyňa je rôznorodá a obyvatelia Číny zjedia úplne všetko.

Deti nosia nohavice s otvorom na zadnej časti

Deti do veku 2 až 3 rokov nosia nohavice s dierou v dolnej časti, ktorá im dovoľuje spraviť si potrebu kedykoľvek a kdekoľvek. Často preto môžete vidieť na ulici deti, ktoré si uľavia a rodičia ich pozorujú.

Nosenie pyžama počas dňa

Когда ближе к зиме стало холодать и температура стала падать ниже 10 градусов, я стала замечать, что все больше и больше китайцев разгуливают по улице в пижамах 😨😅 просто повсюду…а что такого в том, чтобы прогуляться до магазина, выгулять собаку или забрать своего ребенка из детсада… И все это в теплой пижамке? Даже в центре города можно лицезреть такую картину. Так вот, на данный момент, это не вызывает у меня такого же удивления как в начале, и я могу сказать, что пижама – очень распространенная одежда в Китае. Вы можете встретить целые семьи👪, прогуливающиеся в пижамах и тапочках. Некоторые заменяют тапочки на другую обувь, но пижама остается неизменной. 🙈 Такое впечатление, что народ возвращается с крупной пижамной вечеринки. Пижамы всех цветов и фасонов, мохнатые и стеганные, с мышками, мишками и котиками.🐶 И это у взрослых людей – класс👍 #китай#странностикитая#китаец#китайцы#пижама#weirdchina#weird#strange#bestoftheday#traveler#travel#traveling#chinese#funny#interesting#cool#smile#chinatravel

A post shared by Anna Annova (@anne___boleyn) on

Nový trend v Číne diktuje jasné pravidlá. Ak nenosíte počas dňa pyžamo, akoby ste ani neexistovali. Všetci východní obyvatelia, bez ohľadu na vek, tak nosia pohodlné oblečenie počas celého dňa.

Rezance namiesto torty

Asi každý vie o tom, ako Číňania a Japonci milujú rezance. Nie je to nič nové, no možno vás prekvapí to, že ich jedia aj namiesto torty. Rezance dlhovekosti patria medzi tradičné jedlá, ktoré sa vyrábajú najmä na narodeniny, meniny, svadby či Nový rok. Rezance sú dlhé niekoľko centimetrov, aby naplnili misku až po okraj. Čím dlhšie a pevnejšie rezance sú, tým silnejší bude človek, ktorý ich zje.

Vlaky jazdia rýchlosťou až do 480 km/h

10秒! . . . . #chinese#Chinesetrain#travel #

A post shared by WTszyiuW (@m20m12) on

Vďaka tomu, že územie Číny je veľmi veľké, na niektoré trasy sú použité vysokorýchlostné vlaky, ktoré dosahujú priemernú rýchlosť až 350 km/h. Ich cieľom je spojiť vzdialené regióny krajiny a vytvoriť tak lacnejšiu alternatívu k letom, ktoré sú veľmi drahé. Rýchlostný rekord bol stanovený v roku 2010, kedy vlak dosiahol rýchlosť neuveriteľných 486 km/h.

Narodeniny oslavujú len raz za 10 rokov

Tešíte sa na každé narodeniny ako dieťa, pretože spravíte oslavu, stretnete sa s priateľmi a dostanete nejaké dary? Asi by vás príliš nepotešilo, ak by ste sa odsťahovali do Číny a zistili, že oni oslavujú tento sviatok len raz za 10 rokov. Mnohí totižto dodržujú staré tradície a oslavujú v tomto poradí: prvých 30 dní života, potom rok po narodení, keď dosiahnu 6 rokov a potom každých 10 rokov s veľkými slávnosťami, ktoré sa robia, keď máte 60 a 80 rokov.

Rýchly zostrih vlasov na ulici

Nestíhate chodiť ku kaderníkovi? Jednoducho sa po ceste z práce zastavte u kaderníka na ulici, ktorý vám spraví účes za pár minút. Za výsledok však neručíme.

Policajná armáda z husí

V Číne sa používajú husi v nočných hliadkach na chytenie zlodejov.

Čierne vajíčka a „lahôdky“ s chuťou moču

#Centuryegg#centuryduckegg #pidan #皮蛋#pinyin#hundredyearegg ‎#Virginboyegg #‎Ironegg #asianfood

A post shared by vincent Chaisy (@vincentchaisy) on

Vajíčka sú veľmi obľúbenou lahôdkou, ktorá sa jedáva v Číne. Čerstvé vajíčka sú obalené v čaji, limetke, soli, popole, hline a sú zabalené do slamy a ryžového papiera. Hneď ako sú takto pripravené, zahrabú sa do zeme na 3 – 4 mesiace. Ďalšou zaujímavou pochúťkou sú aj vajíčka s názvom Tóngzǐ dàn, ktoré sa celý deň varia v moči chlapcov, ktorí ešte nedosiahli pubertu.

Roboty ako čašníci

Robot waitress #robot#robotcafe#hkfood #foodie

A post shared by Larry Tang Wai Hong (@fat_la) on

V Číne môžete byť veľmi často obsluhovaní práve robotmi, ktorí vám prinesú jedlo. Využívajú sa aj na umývanie kuchynského riadu a varenie.

Továreň na komáre

Vďaka teplu a veľkej populácii mala mnohokrát Čína problémy s komármi. 20 miliónov komárov či rôzneho iného hmyzu dokáže továreň zneškodniť za týždeň. Vedci infikujú samcov komárov so špeciálnymi baktériami, ktoré spôsobujú, že sú neplodní. Jednoducho tak potom infikujú aj ženský druh komárov a zbavujú ich budúcich potomkov.

Krmítka pre lienky

Aj takéto trochu čudné papieriky používajú mnohí obyvatelia Číny na to, aby si „zavolali“ do svojej záhrady lienky. Vďaka tomu sa jednoducho zbavia všetkých vošiek.

Letný hit – zmrzlina zo zeleného hrachu

Máte radi zmrzlinu? V Číne vymysleli aj zdravú náhradu, ktorá je vytvorená zo zeleného hrachu. Musí chutiť asi veľmi dobre, keďže patrí medzi najpredávanejšie.

Dvojtýždňová oslava Nového roku

Mnohí si Nový rok u nás ani len nepamätajú. Všetko sa zbehne tak rýchlo a už je tu nový deň, nový rok. Čínsky Nový Rok je však niečo úplne iné. Je to hlavná oslava v krajine, ktorá trvá presne 15 dní. Je to jediná dovolenka v Číne. Mnohí počas tohto obdobia cestujú za svojimi blízkymi a celá Čína je plná zvedavých turistov.

Koláčiky šťastia

Všetci si určite spájajú koláčiky šťastia s Čínou, no ich pravý pôvod je americký. Presnejšie vysvetlenie je také, že japonský kuchár raz priniesol tento nápad do Ameriky a tak sa zrodili koláčiky, ktoré majú vo vnútri papierik s nejakým textom. Časom sa stala táto pochúťka veľmi obľúbená, a preto si ju Čína prevzala ako národné jedlo a podporila tak predaj a legendu.

Mesto duchov so 64 miliónmi prázdnych domov

A post shared by XL8690 (@xl8690) on

Počuli ste už o mestách, ktoré sa nazývajú aj mestá duchov? Nikto v nich nikdy nežil alebo boli obyvatelia vysťahovaní kvôli nevhodným podmienkam na život. Väčšinou sa to týka menších miest, kde je len pár domov. V Číne sa však nachádza mesto Ordos, ktoré patrí medzi najznámejšie mestá duchov. Zatiaľ čo sa vo veľkých preplnených mestách tlačia obyvatelia v bytoch veľkosti šatníka a nemajú kde bývať, Ordos má vyše 64 miliónov opustených mrakodrapov, v ktorých nikto nikdy nežil.

Futbal bol vynájdený v Číne, no národným športom sa stal britský ping-pong

Veľkou zaujímavosťou je určite aj to, že futbal bol vynájdený v Číne. V roku 2004 to oficiálne uznala FIFA. Tento šport bol využívaný najmä pre vojakov v druhom storočí pred naším letopočtom. Ping-pong sa však stal národným športom Číny, aj keď originálne pochádza z Británie. Dokonca aj názov tohto športu je anglický. Označuje zvuk, ktorý vydáva loptička, keď sa odrazí.

Extravagantné spodné prádlo na každom kroku

Doing some bra shopping #strangechina #brasfodayz

A post shared by kristdduuhhh (@khellzbells) on

Hľadáte extravagantné spodné prádlo? Čína je na to naozaj expert. Zaujímavosťou je však to, že mnohí sa o sexuálnu výchovu vôbec nezaujímajú a do dospelosti nevedia, odkiaľ vlastne deti pochádzajú. Práve preto je dosť čudné, že Čína patrí medzi veľkých výrobcov extravagantného spodného prádla.

Umelé vajíčka?

#fakeeggs #china

A post shared by Onyx Matt (@henosegold) on

Internet ponúka veľmi zaujímavé videá každý jeden deň. Rovnako to je aj s umelými vajíčkami, ktoré sú na pretrase už veľmi dlho. Vedci hovoria, že nie sú vôbec lacnejšie, ako klasické vajíčka a všetko je to len hoax. Je len na vás, aby ste si urobili svoj vlastný názor.

Pozri aj: Obetoval rodinu, no ľudia mu aj tak neverili. Tento Číňan strávil 36 rokov otesávaním troch hôr len preto, aby dostal vodu do svojej dediny

brightside.me
Uložiť článok

Najnovšie články