Foto: Pixabay

Ľuboš Belko / / News
Každý z nás aspoň raz v živote navštívil zoologickú záhradu.

A za detských čias sa to každému z nás páčilo. S vekom však pochopíme, že vôbec nie je príjemné chodiť do uzatvoreného komplexu sledovať zvieratá zavreté v klietkach a teráriách, akoby boli nejakým neživým produktom. Avšak ak je pre vás pohľad na divoké šelmy úplne neodolateľný, no zo zoo samotnej máte výčitky svedomia, existuje perfektné riešenie. Safari.

Na to však musíte mať samozrejme dostatok odvahy. Pretože pri pohľade z klietky na korbe idúceho auta, nebudete vy pánom situácie, ale práve majestátna a nebezpečná šelma. Môžete sa nachádzať za mrežami a v bezpečnej vzdialenosti, no pokiaľ ste vy uväznení a dravec má svoju slobodu, hovoríme o celkom inom zážitku. V čilskom meste Racangua sa nachádza celkom prvé Safari v Južnej Amerike a špecializuje sa výhradne na levy.


Embed from Getty Images


Embed from Getty Images

Návštevníci sú po areáli prepravovaní autobusom, ktorý je v skutočnosti odkrytou klietkou. Ľudia majú povolené brať si so sebou kusy surového mäsa, aby tak šelmy prilákali bližšie. Akonáhle levy zacítia surové mäso, pribehnú k autobusu a nemajú problém vyskočiť na strechu a s neskrývaným záujmom pozorovať ľudských návštevníkov.

Embed from Getty Images


Embed from Getty Images


Embed from Getty Images

Ako návštevník tiež dostanete možnosť dotýkať sa týchto zvierat, no to môže byť aj poriadne nebezpečné a radšej sa to neodporúča. Šelmy, ktoré tu žijú, totiž vôbec nie sú krotké. Ide o divoké zvieratá, ktoré majú svoju vlastnú slobodu, a preto je ich správanie nepredvídateľné. Pokiaľ sa teda rozhodnete pre návštevu Safari a ceníte si svoje končatiny, skúste ich nepchať cez medzery v klietke. Sme si istí, že levy by si na nich dobre pochutnali.

Embed from Getty Images


Embed from Getty Images


Embed from Getty Images

Pozri aj: Krava vzala kopytá na plecia a ušla zo zajatia. Útočisko našla medzi zubrami, ktoré ju prijali medzi seba

brightside.me
0
Komentovať (0)