Foto: Unsplash

Od nedele môžete vycestovať do Rakúska na turistické účely.

Rakúsko zaviedlo tvrdý plošný lockdown už 22. novembra, práve od dnešného dňa sa táto krajina vracia už k bežnému životu. Oficiálne otvorenie krajiny prebehlo už včera, jej obyvatelia mohli ísť napríklad do divadla. Informoval o tom portál agentúry ČTK České noviny.

Najneskôr sa otvorí Viedeň

Treba však podotknúť, že naši susedia sa otvárajú len pre očkovaných, tí, ktorí vakcínu proti covidu odmietajú, patria prísne opatrenia, až na pár výnimiek, ďalej. Čo je ale dôležité aj pre Slovákov, do Rakúska už môžu vyraziť za turistickými účelmi aj ľudia z iných štátov.

Foto: TASR/AP

Jednotlivé spolkové štáty si však sami určujú mieru uvoľňovania opatrení. Zatiaľ čo v Tirolsku, Vorarlbersku a Burgenlande otvárajú ubytovacie a gastro zariadenia už teraz, inde až 17. decembra. Najneskôr sa pridá aj hlavné mesto  – Viedeň. Tam to bude až 20. decembra.

Opäť sa môžu na území Rakúska konať aj vianočné trhy, na neskorší začiatok zimnej sezóny sa však už tešia najmä lyžiarske strediská. Naďalej platí aj u našich susedov povinnosť nosiť v uzavretých priestoroch respirátory FFP2, reštaurácie a bary sa musia zatvárať o 23:00 hod. Nočné bary pri zjazdovkách sa nesmú otvárať vôbec.

Rakúsko ako prvá krajina ohlásila zavedenie povinného očkovania proti covidu u ľudí nad 14 rokov, táto povinnosť by mala začať platiť vo februári.

0
Uložiť článok
Komentovať