Foto: Legits Blast

Posledný víkend tohto mesiaca ožije Banská Bystrica už po ôsmykrát hudbou a tancom.

Prvky hip-hopovej kultúry nebudú číhať na obyvateľov mesta len v priestoroch Europa SC, kde sa odohrá hlavný program. Bboyov, tanečníkov štýlu bboying, bude možné stretnúť priamo v uliciach mesta už počas celého týždňa. Jednotlivé komponenty pestrého sprievodného programu sa totiž odohrajú aj na iných obľúbených bystrických miestach, vďaka ktorým budeš môcť cítiť atmosféru festivalu The Legits Blast aj ty. Prvých návštevníkov privítajú organizátori festivalu na párty v novom klube Alter Ego, rozlúčka prebehne v priestoroch podniku Njoy.

V priestoroch Europa SC bude od 28.-30. júla tuhnúť krv v žilách nielen tanečníkom, ale aj verejnosti, ktorá zavíta na festival The Legits Blast. Krkolomné pózy bboyov z vyše 70 krajín celého sveta lákajú každoročne na podujatie stovky domácich, ale aj zahraničných divákov. Festivaloví návštevníci sa už teraz môžu tešiť na niekoľko sprievodných aktivít, medzi ktorými nebude chýbať basketbalový turnaj, súťaž pre producentov, tanečné workshopy pre tanečníkov a verejnosť, či množstvo kvalitných párty. Novinkou festivalu bude autogramiáda hokejistov HC05, úradujúcich majstrov Tipsport Ligy.

Hlavný festivalový program vyvrcholí v sobotu 29. júla, kedy rozžeraví tanečný parket v klube Ministry of Fun 16 postupujúcich tanečníkov v kategórii detí, žien, i mužov. Rovnaký počet osemfinalistov postupuje aj z kategórie 2vs2, ktorá rovnako ako ostatné spadá pod svetovo známy projekt Outbreak Europe. Víťaz súťaže v mužskej kategórii sa zároveň kvalifikuje na celosvetové finále najlepších bboyov v San Diegu, rovnako ako na prestížne súťaže Silverback Open vo Philadelphii, či na Bboy Gala v Porte. Ak nechcete oslavy hip-hopového sviatku zmeškať, poponáhľajte sa a zakúpte si lístky za zvýhodnenú cenu do piatka 28. júla.

Po pretancovanom popoludní si na svoje prídu aj fanúšikovia kvalitnej živej hudby. Na Orange Music Live Open Air Stagei sa v podvečerných hodinách návštevníkom podujatia predstavia postupne česko-slovenskí interpreti PJ&Funkdat, Supa a Jožis Engerer, svoju šou pod názvom Domáce potreby predvedú aj Vec, Tono S., Škrupo a Joe Trendy, ale aj známe zoskupenie PSH. Niečo pred desiatou hodinou po prvýkrát na festivale vystúpi aj slovenský headliner, obľúbený raper Rytmus, ktorého bude sprevádzať živá kapela Opostaris Band. Zlatým klincom koncertu bude vystúpenie amerického interpreta RA The Rugged Mana a legendárnej hip-hopovej dvojice Onyx.

Pozri aj: N3O Akustika: Vieme, čo nové prinesú na svojej Street tour

TS The Legits Blast (Romana Dorotovičová)
Príbehy
0
Komentovať (0)