Ilustračná foto: Profimedia

Dvaja ľudia sú ťažko zranení.

Pri chorvátskom meste Obrovac došlo včera večer k obrovskej tragédii, keď na ulici vybuchlo auto s českými evidenčnými číslami. Pri explózii prišlo o život iba 9-ročné dieťa, ďalšie tri osoby sa zranili, informuje denník Jutarnji list.

Článok pokračuje pod videom ↓

Existuje pritom podozrenie, že v aute bola nastražená výbušnina. Dve ženy a jeden muž, všetci občania Českej republiky, boli prevezení do nemocnice v Zadare. Vážnejšie zranenia utrpeli ženy vo veku 34 a 49 rokov. Jedna z nich je v stabilizovanom stave na jednotke intenzívnej starostlivosti, druhá utrpela vážne poranenie oka, 39-ročný muž, ktorého po ošetrení v nemocnici prepustili do domácej starostlivosti.

Riaditeľ konzulárneho odboru českého ministerstva zahraničných vecí Pavel Pešek pre Českú televíziu uviedol, že jedným zo scenárov môže byť prítomnosť výbušného zariadenia v automobile, prípadne nevybuchnutá mína. Možnosťou je aj to, že jedna z osôb vyšla do lesa a priniesla odtiaľ nejaké výbušné zariadenie, napríklad granát. Informácie o vyšetrovacích verziách má Pešek priamo od chorvátskych vyšetrovateľov. Zdôraznil však, že žiadna z týchto verzií nie je potvrdená.

Uložiť článok

Najnovšie články