Foto: SITA/AP

Rodičia by mali svoje deti chrániť za každých okolností.

V niektorých prípadoch je to však úplne naopak a namiesto toho zničia človeku život práve jeho najbližší. Nad týmto prípadom sa však zastavuje rozum a tuhne krv v žilách.

Žena svojho syna držala v zajatí

Ako informuje portál BBC, švédska polícia zatkla ženu po tom, čo vzniklo podozrenie, že v byte neďaleko Štokholmu drží svojho syna ako zajatca. Muž bol v byte objavený po tom, čo jeho matka ochorela a musela ísť do nemocnice. Na syna, ktorý mal v tom čase 40 rokov, sa prišli pozrieť príbuzní, pričom muža údajne našla jeho sestra. Pre portál Expressen sa vyjadrila, že z toho, čo s partnerom našli, však ostali zhrození. Muž žil v neporiadku, v tme a v smrade a na tele mal poranenia, ktoré si vyžiadali chirurgický zákrok, píše portál The Guardian.

Foto: SITA/AP

Polícia byt uzavrela a v súčasnosti sa snaží prísť na to, čo sa v ňom vlastne celé tie roky odohrávalo. 70-ročná žena, ktorá syna držala v zajatí približne 30 rokov, akékoľvek obvinenia odmieta, zostane však vo väzbe, kým sa prípad nepodarí objasniť. Ako je možné, že o mužovi nikto nevedel? Jeho sestra sa pre televíznu stanicu SVT vyjadrila, že z bytu sa odsťahovala, keď bola ešte len teenagerka a odvtedy sa doň nevrátila.

Už ako dieťa sa snažila okolie upozorniť na to, že niečo nie je v poriadku. Matka totiž syna odhlásila zo školy, keď mal len 11 alebo 12 rokov, nikomu sa to však nezdalo podozrivé. Políciu sa pokúšala upozorniť na nekalé konanie matky aj pred 20 rokmi, opäť však nikto nepočúval. Odvracali sa od nej dokonca aj príbuzní, ktorí vraj jednoducho nechceli robiť problémy.

Muž bol nájdený v zúboženom stave

Foto: SITA/AP

Dvere do bytu boli odomknuté a keď ich žena otvorila, vyvalil sa z nich odporný zápach, v byte bolo cítiť moč, výkaly a špinu. Spočiatku sa zdalo, že v byte nikto nie je, v kopách odpadu však sedel muž s doráňanými nohami. Muž stratil takmer všetky zuby a jeho reč bola nezrozumiteľná. Okamžite bol prevezený do nemocnice, kde lekári upovedomili príslušné úrady.

Žena, ktorá zúboženého muža objavila, pre SVT dodala, že jej matka kedysi prišla o dieťa. Práve to pravdepodobne viedlo k tomu, že výchovu svojich ďalších detí nezvládla a k synovi sa správala ako k väzňovi. Syn, ktorý bol držaný v zajatí, údajne dostal rovnaké meno ako jeho zosnulý brat. Žena sa nevedela zmieriť s tým, že jej dieťa zomrelo a chcela ho mať za každú cenu späť pri sebe.

Pre portál Aftonbladet sa vyjadrili susedia, ktorí tvrdia, že syna dotyčnej ženy nevideli celé roky. Dodávajú, že aj samotná žena z bytu vychádzala málokedy a na byte nikdy nebolo vidieť otvorené okná. Vždy, keď sa na syna niekto opýtal, okomentovala, že sa má dobre a viac o ňom nehovorila. Susedia svoju nečinnosť bránia a hovoria, že človek nikdy nemôže vedieť, čo sa naozaj deje za zatvorenými dverami bytu.

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )