V Anglicku otvorili obchod s potravinami pôvodne určenými na vyhodenie. Zaplatíte za ne len toľko, koľko chcete

V meste Pudsey v Anglicku si odteraz môžete kúpiť jedlo s ktorým sa vo veľkom plytvá. Zaplatíte formou dobrovoľného príspevku.

Advertisements

Plytvanie jedlom je otázka, o ktorej sa diskutuje čoraz viac a viac a preto vznikli iniciatívy, ktoré sa snažia bojovať s veľkými potravinovými reťazcami. Tieto spoločnosti ročne vyhodia jednu tretinu potravín, čo je zhruba 1,3 triliónov ton.

Aj vďaka tomuto nemá viac než 795 miliónov ľudí čo jesť. Iniciatíva The Real Junk Food Project otvorila vo Veľkej Británii v meste Pudsey neďaleko Leeds jedinečný obchod s potravinami. Predáva produkty, ktoré boli vyradené z obchodov a určené na likvidáciu len kvôli tomu, že mali poškodený obal alebo boli tesne pred dátumom spotreby.

obchod-s-vyradenim-jedlom2
independent.co.uk

Ich sklad funguje veľmi jednoducho. Keď prídete, vyberiete si potraviny, ktoré potrebujete a zaplatíte toľko, koľko chcete.

obchod-s-vyradenim-jedlom2
independent.co.uk

Iniciatíva The Real Jun Food Projekt sa už v minulosti preslávila svojimi kaviarňami, ktoré fungujú na podobnom princípe. Dúfame, že takýchto obchodíkov a nápadov bude vznikať čoraz viac a viac a počet zbytočne vyhodených potravín bude čoraz nižší a nižší.

therealjunkfoodproject.orgShare on Facebook0
Zobraziť viac
Komentovať (0)

Advertisements