http://inhabitat.com/gorgeous-bostanli-bridge-doubles-as-public-park-designed-for-sunset-watching/

erik / / Svet
Asi iba ťažko nájdete niekde inde na svete miesto, odkiaľ sa dá takto pohodlne a romanticky sledovať krásny západ Slnka nad morom.

Hoci sa dá západ Slnka pozorovať z akéhokoľvek miesta na svete (pokiaľ nebývate v oblasti Severného polárneho kruhu, kde by ste ho videli iba raz za rok). nie na všetkých miestach je rovnako krásny a romantický, a nie zo všetkých miest sa tiež dá pozorovať rovnako príjemne. Ak sa pýtate, aké miesto je podľa nás najideálnejšie na sledovanie krásnych západov Slnka, odpoveď nájdete v tomto článku.

Tento krásny peší most v tureckom meste Izmir spĺňa hneď niekoľko funkcií naraz. V prvom rade spája dva brehy zátoky Bonstanli a ľudia ho tak môžu využiť na romantickú dennú prechádzku popri pobreží. No a keď začne po dlhom dni Slnko zapadať za obzor, odkryje sa druhá, ešte výnimočnejšia funkcia tohto mostu. Je totiž špeciálne navrhnutý tak, aby si ľudia mohli pohodlne sadnúť na jeho stranu otočenú k moru, oprieť sa o celým dňom vyhriatie drevené opierky zo špeciálne upraveného termo-dreva, a nerušene pozorovať jeden z najkrajších a najromantickejších západov Slnka široko-ďaleko. Súčasťou tohto novopostaveného komplexu Bostanli Sunset Lounge je tiež oddychová oblasť na pobreží, ktorá okrem možnosti oddychu a relaxácie poskytuje svojim návštevníkom tiež krásny výhľad na zátoku.

inhabitat.com
inhabitat.com
inhabitat.com

 

inhabitat.com
inhabitat.com
inhabitat.com

Obe tieto oblasti boli vybudované v rámci projektu Izmir Sea coastal regeneration, ktorého hlavnou úlohou bolo transformovať pobrežie na atrakciu pre verejnosť, ktorá by prilákala najmä mladých ľudí do Izmirskej štvrti Karşıyaka. A musíme povedať, že tento zámer sa dizajnérom podaril na 100%.

inhabitat.com
inhabitat.com
inhabitat.com

A aké je vaše najobľúbenejšie miesto na pozorovanie západov Slnka? Dajte nám vedieť v komentári a zároveň ho tak predstavíte ľuďom, ktorí možno hľadajú presne takéto dokonalé, romantické miesto.

Pozri aj: 20 skutočne poctivých fotografií z Ruska, ktoré nikdy neuvidíš na žiadnych pohľadniciach

interez.sk (Erik Vlčák), inhabitat.com
0
Komentovať (0)