Cassie DePecol/Instagram

Kto by nechcel cestovať po celom svete? Mladá Američanka sa rozhodla realizovať odvážny cestovateľský plán. Za približne 1 a pol roka chce precestovať všetky krajiny sveta.

Mnohí po tom túžime, no takmer nikto z nás to neurobí. Veď kto z nás nemal chuť zanechať každodenný stereotyp a vydať sa na cestu okolo celého sveta? To isté si povedala aj Cassie DePecol, no ona sa narozdiel od nás rozhodla svoj sen zrealizovať. Avšak Cassie sa neuspokojí s cestou okolo sveta, jej veľkým cestovateľským snom je navštíviť všetkých 196 krajín sveta.

Jej cesta začala v júli 2015, keď mala Cassie 25 rokov. Za 15 mesiacov precestovala 180 krajín, pričom lietadlom letela 254-krát. Plní si takto svoj cestovateľský sen a zároveň chce vytvoriť rekord. Ak stihne všetko podľa plánu, tak sa stane prvou ženou na svete, ktorá precestovala všetky krajiny sveta za približne 17 mesiacov.

Cassie vraví, že cestovanie bolo vždy jej obrovským snom. Už počas školy jej napadla myšlienka o precestovaní všetkých krajín. Vytvorila si teda podrobnú mapu s trasou a miestami, ktoré jednoznačne musí vidieť. Slovensko už navštívila, rovnako ako aj všetky európske štáty.

Samozrejme si tento spôsob života vyžaduje veľké množstvo peňazí. Cassie uvádza, že jej cesta stála približne 198-tisíc dolárov (178 991,14 eur). Takúto sumu by sama nedokázala zabezpečiť a veľké množstvo z tejto sumy uhradili sponzori. Podnikavá Cassie totiž vytvára dokument o svojej ceste. Ako mapuje svoju cestu, mnohé hotely sú ochotné jej preplatiť ubytovanie, ak sa o nich zmieni, napríklad na svojom Instagrame.

Cassie priznáva, že nebolo ľahké prilákať a získať ľudí ochotných jej cestu financovať. Avšak podarilo sa jej stať „globálnym veľvyslancom“ fakúlt cestovného ruchu a zabezpečuje stretnutia medzi študentami po celom svete. V ďalšom programe, v ktorom je zapojená, odoberá vzorky vody zo všetkých krajín a posúva ich vedcom, ktorí v nich skúmajú obsah mikroplastov.

Ako priznáva, cieľom tejto expedície je, okrem iného, dokázať, že mladé dievča môže cestovať samé po celom svete, a to na vlastnú päsť. Nemenej dôležitá je ale tiež ambícia vytvoriť nový rekord a dokázať všetkým, že aj tie najodvážnejšie sny sú dosažiteľné.

Cassie v každej krajine strávila niekoľko dní, alebo aspoň jednu noc, ak samozrejme nešlo o miništáty ako napríklad Vatikán. V súčasnosti by sa Cassie mala nachádzať na Kube. Teraz má pred sebou už len niekoľko krajín, medzi ktorými sú niektoré africké krajiny, ako napríklad mladý štát Južný Sudán a v Ázií jej zatiaľ chýba aj Sýria.

#fbf to Angkor Wat

A post shared by Cassie De Pecol | Official (@cassiedepecol) on

Prajeme Cassie veľa šťastných kilometrov a veríme, že sa jej čoskoro podarí vytvoriť vytúžený rekord.

interez.sk (mmm), brightside.me
Príbehy
0
Komentovať (0)