foto: MoviestillsDB

Kiná sú zatiaľ zatvorené, ale čoskoro do nich príde nová vojnová dráma Greyhound: Bitka o Atlantik.

Cesta na vojnový front môže byť väčším peklom ako front samotný… je podtitul filmovej novinky inšpirovanej skutočnými udalosťami, v ktorej hlavnú úlohu stvárnil americký herec Tom Hanks. TASR o tom informoval Marián Tesák, PR manažér spoločnosti Itafilm, ktorá snímku prinesie do slovenskej kinodistribúcie.

Píše sa rok 1942, v Európe naplno zúri druhá svetová vojna. Nacistické Nemecko má víťazstvo na dosah, rozbúrenými vodami Atlantického oceánu sa však k spojencom blíži očakávaná pomoc – americká flotila s posilami a zásobami. Tomu však bude chcieť nepriateľ za každú cenu zabrániť. Týmito skutočnými udalosťami je inšpirovaná nová vojnová dráma Greyhound: Bitka o Atlantik v hlavnej úlohe s legendárnym Tomom Hanksom. Film avizuje prvý trailer plný výpravných scén .

Nebezpečnejšia než front 2. svetovej vojny bola cesta naň. Riziko si uvedomuje aj kapitán amerického konvoja (Tom Hanks), ktorý má dopraviť nové posily a zásoby spojencom do Európy. Počas piatich dní plavby cez rozbúrený Atlantik bez vzdušnej podpory je však konvoj napadnutý nemeckými ponorkami. Kapitán a jeho flotila vedia, že jedinou šancou na dopravenie tisícok vojakov na front je vyhrať nepredvídateľný boj s nepriateľom.

Snímka Greyhound: Bitka o Atlantik je pre dvojnásobného držiteľa Oscara Toma Hanksa srdcovým projektom. Príbeh americkej flotily a jej cesty na európsky front ho fascinoval dlhé roky a preto sa rozhodol napísať podľa neho scenár a zahrať si aj hlavnú úlohu. Režisérsku stoličku ponúkol Aaronovi Schneiderovi, ktorý má na konte Oscara za krátky film Two Soldiers a ktorého celovečerný debut Get Low s Billom Murraym v hlavnej úlohe zožal pred niekoľkými rokmi obrovské pochvaly na filmových festivaloch po celom svete.

Okrem Hanksa sa vo filme predstaví vo vedľajších úlohách niekoľko výrazných charakterových hercov, napríklad britský herec Stephen Graham (The Irishman, Piráti Karibiku), Rob Morgan (seriál Daredevil) či americká herečka Elisabeth Shue známa najmä zo seriálov CSI: Kriminálka Las Vegas a The Boys.

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )