TASR/AP

Obyvatelia japonského hlavného mesta Tokio sa dnes ráno zobudili do prvého novembrového sneženia za posledných vyše 50 rokov.

Masa nezvyčajne studeného vzduchu priniesla do japonskej metropoly mokrý sneh. Teplota nad bodom mrazu spôsobila, že sneh sa na väčšine miest neukladal, ale udržal sa na chodníkoch a autách odľahlejších západných predmestiach Tokia.

Meteorológovia predpovedali, že možno napadne vrstva snehu hrubá dva centimetre a ešte viac ho bude v horách na severozápade Tokia. Sneh spôsobil menšie meškanie ranných vlakových spojov. Naposledy snežilo v novembri v centre Tokia v roku 1962.

TASR/AP
EBE 16 Kamakura - Na snímke návštevník fotografuje sneh v chráme v japonskom meste Kamakura neïaleko Tokia 24. novembra 2016. Obyvatelia japonského hlavného mesta Tokio sa dnes ráno zobudili do prvého novembrového sneženia za posledných vyše 50 rokov. FOTO TASR/AP A visitor takes a photo in the snow at the Hase temple in Kamakura, near Tokyo, Thursday, Nov. 24, 2016. Tokyo residents woke up Thursday to the first November snowfall in more than 50 years. (AP Photo/Shizuo Kambayashi)
TASR/AP
TASR
Príbehy
0
Komentovať (0)