foto: Shameless

Ľuboš Belko / / Film
Každý sa rád pozrie na poprsie svojej obľúbenej herečky bez toho, aby po ňom musel pátrať na kadejakých podozrivých stránkach.

Pravda je taká, že vidieť miesta, ktoré na človek bežne vidieť nemôžeme, má svoje čaro. To bude zrejme dôvod, pre ktorý ľudia mávajú sex. V každom prípade, keď sa nám v tomto svetle (dobrovoľne) ukážu hviezdy, hovoríme opäť o celkom inom zážitku. A na dôkaz toho, že takéto udalosti sa nedejú len v artových filmoch, sme si pre vás prichystali zoznam desiatich seriálov, vďaka ktorým budete po ich zhliadnutí nahotou presýtení.

Keďže sa v tejto kategórii väčšinou objavujú len brakové tituly, prichystali sme pre vás len tie skutočne najlepšie, ktoré zinkasovali veľké množstvo peňazí a nemalé zisky. Okrem nahoty vám totiž tieto seriály poskytnú aj zaujímavé príbehové línie, pohlcujúce zvraty a sympatické i nesympatické postavy.

Californication

Californication sa medzi seriálmi, ktoré ospevujú sexualitu a uvoľnené mravnostné pravidlá, stalo akousi legendou. Obsadenie hovorí pri otázke kvality samo za seba, keďže hlavnú úlohu stvárnila mužská hviezda seriálu Akty X, David Duchovny. V seriáli stvárňuje spisovateľa, ktorý prežíva krízu a nemôže písať. Svoj problém sa tak snaží popri šoférovaní starého Porsche odbúrať nezáväzným sexom a diskutabilným životným štýlom. Pokiaľ ste mužom a Sex v meste nie je pre vás to pravé orechové, Californication rozhodne splní vaše očakávania aj možno aj tajné túžby.

Sex and the City

A pokiaľ ste ženou a Californication sa vám javí príliš vulgárny a sprostý, je tu Sex v meste. Tieto dva seriály sú väčšinou porovnávané, pri čom o Californication sa hovorí, že je mužskou verziou Sexu v meste. Nech je to ako chcete, obidva seriály vám poskytnú hodine kvalitnej, sexom nabitej zábavy, nezávisle od vášho pohlavia. I keď je pravda, že každý z adeptov má isté predpoklady, aby sa upriamil na istú cieľovú skupinu, ktorú delí predovšetkým pohlavnými orgánmi. Osudy newyorskej redaktorky menom Samantha Jones však skutočne majú niečo do seba a či už seriál poznáte alebo nie, zapáči sa vám buď ako forma nostalgie alebo celkom nový trhák na dlhé zimné večery.

Game of Thrones

Game of Thrones je televíznou adaptáciou obľúbenej knižnej predlohy, ktorú George R. R. Martin začal písať dávno predtým, než vôbec niekto uvažoval nad tým, že by sa mala objaviť na obrazovkách. Napriek tomu, že ide v prvej rade o fantasy príbeh, v ktorom nie je núdza o drakov či epické súboje, nebudete sa sťažovať ani na množstvo nahých tiel vašich obľúbených postáv, ktorých je tu naozaj neúrekom.

Masters of Sex

Seriál Masters of Sex je založený na skutočnom príbehu gynekológa Williama H. Mastersa a jeho asistentky Virginie E. Johnsonovej. Tá sa neskôr stala aj jeho životnou partnerkou. Príbeh sa odohráva na konci 50. rokov a sleduje nezvyčajný výskum tejto dvojice, ktorá chcela vedieť o vzrušení, sexe a vyvrcholení úplne všetko. Tento úspešný americký seriál sa pozerá aj na to, ako vyzeral súkromný život týchto dvoch sexuálnych priekopníkov.

Orange Is the New Black

Ďalší zo seriálov, ktoré sú založené na skutočných udalostiach. Tentokrát ako predloha poslúžila kniha Piper Kermanovej, ktorá strávila za mrežami slušné množstvo času. Príbeh popisuje jej zážitky z ženskej väznice, kde núdza o ženskú nahotu neexistuje, no absencia mužov je tu viac než badateľná. Preto si pri istých činnostiach musia ženy, ktoré si tu odpykávajú svoj trest, pomôcť sami alebo vzájomne. Seriál tak nazerá do intímnych chvíľ za mrežami ženskej väznice a odhaľuje sexuálne túžby hlavnej hrdinky, ktorá si musela odsedieť rok a pol za pašovanie drog.

The L Word

Na našej pologuli ide o menej známy seriál, ktorý sa však aj po svojom ukončení stále teší na domácej, americkej pôde veľkej popularite. Príbeh sleduje osudy skupiny lesbických žien žijúcich v Los Angeles. Pokiaľ máte radi seriáli, v ktorých sa nešetrí nahotou a tým, čo biblia priamočiaro odsudzuje, L Word si rozhodne užijete.

Blue Mountain State

Seriály, ktoré sa odohrávajú na strednej či vysokej školy väčšinou za veľa nestoja. Práve preto tvorí Blue Mountain State výnimku. Stojí totiž za veľa. Napriek tomu, že sa nevyhýba stereotypom svojho žánru a sám seba pyšne radí ako komédiu, vôbec nejde o zlé dielo, v ktorom vás rozhodne potešia solídne herecké výkony aj solídne obnažené telá.

Spartakus

Z historického hľadiska ľudia neboli vždy tak atraktívni, ako dnes. Tobôž nie v čase, kedy sa vyzliekli. Avšak chĺpky a kypré tvary do televízie nepatria, tak prečo si históriu neupraviť podľa seba, však? Spartakus je však v skutočnosti veľmi kvalitný historický seriál, ktorý si servítky pred ústa, podobne ako Game of Thrones, nedáva. A keď vzhliadnete všetky epizódy a všetky nahé telá, môžete sa pripraviť na prinajmenšom rovnako kvalitný spin-off, ktorý vám poskytne ďalšie hodiny seriálovej zábavy.

True Blood

True Blood sme naposledy zmieňovali ako No. 1 v kategórii hovorových seriálov. V prípade nahoty síce prvé miesto nezastúpil, no milé umiestenie si obhájil aj v nahom rebríčku. Upíri, drogy a sex? Áno, aj to je množné skĺbiť do kvalitného príbehu. Tajomstvo úspechu si hovorí Alan Ball a je autorom scenáru k hviezdnemu filmu Americká Krása.

Shameless

Shameless alebo po našom Hriešinici, dostali v oboch zneniach veľmi príznačný názov. Ide o seriál, v ktorom sa pozeráme na príbehy súrodencov, ktorých rodičia opustili a musia sa predierať životom sami. K tomu sa samozrejme viažu náročné párty a veľmi uvoľnený a promiskuitný životný štýl. Po hodinách sledovania tohto skvostu zo stanice Showtime nebudete mať páru o čom seriál je, no rozhodne budete vedieť, ako vyzerá celé obsadenie bez spodného prádla. A práve preto si Hriešnici vyslúžili prvotnú priečku v tomto zozname.

Pozri aj: Monštrá, litre krvi a legendárne Psycho. Toto je 10 najlepších hororových seriálov, z ktorých tuhne krv žilách

0
Komentovať (0)