Foto: archív TASR/pixnio.com

Tesco v Británii zatvára v niektorých prevádzkach pulty s mäsom, lebo sa im ich neoplatí prevádzkovať.

Aj keď aj u nás sa viacerí ľudia stávajú vegetariánmi či vegánmi z presvedčenia, stále ide iba o malé percento populácie. No napríklad vo Veľkej Británii je takýchto ľudí oveľa viac. Obchodný reťazec vo Veľkej Británii – Tesco, zatvára v niektorých prevádzkach svoje chladiace pulty s mäsom a rybami. Neoplatí sa im ich totiž prevádzkovať. 

Tesco ale nikde neuvádza, že by ich zatvorilo práve kvôli vegánom. Ale keďže spotreba mäsa v ich prevádzkach klesá, môže aj to byť jeden z dôvodov, ako uvádza portál raisevegan. Ako ďalej informuje portál express.co.uk, Tesco oznámilo že až v 90 predajniach dôjde k zatvoreniu pultov s predajom mäsa. V ďalších 700 prevádzkach by sa mali pulty obmedziť. V dôsledku týchto zmien by ale mohla byť ovplyvnená pracovná pozícia až 9000 ľudí. Pre polovicu z nich ale Tesco údajne nájde nové pozície.

Gepostet von Nicole Kearsley am Sonntag, 19. Mai 2019

Počet vegánov v Británii z roka na rok stúpa, čo vedie k menšej konzumácii mäsa. Tesco naopak rozširuje svoj sortiment pre vegánov, aby uspokojili ich potreby.

Gepostet von Nicole Kearsley am Sonntag, 19. Mai 2019

Už minulý rok začalo Tesco ponúkať vegánske výrobky aj v sekcii mäsa v snahe osloviť viacerých zákazníkov rôznych preferencií.

Článok sme 25.5.2019 upravili a aktualizovali.

startitup.sk
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )