foto: Mercury Press

Veci sa môžu veľmi rýchlo zvrtnúť, keď sedíte s priateľmi v bare, popíjate pivo a sypete nápady, kam na dovolenku.

V jednej minúte spomeniete, že by ste radi strávili leto na pláži a v ďalšej si už prezeráte ceny leteniek a hľadáte si ubytovanie.

Málokomu z vás sa zrejme stane, že si hneď letenku aj kúpite. Stačilo však niekoľko pív, aby sa tento mladý muž rozhodol, že ešte v tú noc si kúpi letenku a zaletí si na výlet do Španielska.

Jedno pekné nedeľné popoludnie pomáhal Gareth Kelly sťahovať sestre nábytok. Potreboval potom „vypustiť paru“ a svojej priateľke Hannah Williams napísal správu, že ide s kamarátmi na pivo a o chvíľu príde domov. Hannah však na neho čakala márne.

Mercury Press

Okolo polnoci jej od Garetha prišla správa, že je na ceste na letisko a chystá sa odletieť na Ibizu: „Zlatko, som na ceste na letisko do Cardiffu. Nečakaný výlet, ja viem, ale o tri dni som späť.“ Hannah neverila svojim očiam, bola nahnevaná: „Čo? To nemôžeš myslieť vážne?“ Myslela si, že jej priateľ sedí v neďalekom bare a robí si z nej srandu.

Mercury Press

20 ročná Hannah sa vyjadrila: „Neverila som mu. Musela som mu zavolať cez FaceTime, aby som videla kde je a s kým je. Práve sedel v taxíku, vravel mi že ide na Ibizu a smial sa. Vážne som si myslela, že ma len chce nahnevať, že len šaškuje ako vždy. Zvyčajne ide cez víkend na pár drinkov do baru, nikdy to však nekončí tak, že mi zrazu napíše, že ide na Ibizu.“

Mercury Press

Gareth posledný let z Cardiffu zmeškal, vydal sa preto do Bristolu na lietadlo, ktoré ho vyložilo na ostrove zábavy na ďalší deň ráno o pol siedmej. Okrem priateľky však musel svoju situáciu 30 ročný Gareth vysvetliť aj svojmu šéfovi, na poslednú chvíľu mu musel oznámiť, že nepríde do práce.

Hannah hovorí: „Je to jediná osoba, ktorej niečo takéto prejde, hlavne neprísť do práce celých päť dní. Jednoducho napísal šéfovi správu, že nepríde, a nikomu to nevadilo. Prepieklo by sa mu čokoľvek. Občas robí niečo bláznivé. Je to blázon. Netreba ho dlho presviedčať, aby sa dal na nejaké bláznovstvo. Ľahko sa na všetko nechá nahovoriť.“

Garethova priateľka tvrdí, že jej nevadí, že sa vyparil na nečakaný výlet na Ibizu, aj keď mu trochu závidí, keď jej posiela fotky z bazéna. Hovorí však, že keď sa vráti, ešte sa s ním poráta.

Pozri aj: 10 cestovateľských trikov, ktoré ak nepoznáte, robíte veľkú chybu

ladbible
Príbehy
0
Komentovať (0)