Foto: Facebook.com (Mr. Free Range)

Ako sa niečo také môže podariť tak mladému chlapcovi?

Na svete žijú mnohé rodiny, v ktorých sa snažia rodičia naučiť deti hodnote peňazí pomocou toho, že si na ne musia zarobiť samé. Je však aj veľa prípadov, kedy musia aj mladšie deti pracovať preto, aby ich rodina mala vôbec z čoho žiť. Vo väčšine západných krajín sú však zákony, ktoré zakazujú detskú prácu a chránia tak ich práva. Avšak tento chlapec sa aj napriek zákonom rozhodol vytvoriť si vlastný biznis.

Zoznámte sa s Juniorom Wyattom, známym aj pod prezývkou „Mr. Free Range“, ktorý sa vo veku ôsmych rokov rozhodol podnikať. V čom spočíva jeho podnikateľský plán? Junior odkupoval vajcia z miestnych fariem a potom ich predával za bezkonkurenčné ceny.

Geplaatst door Mr Free Range op dinsdag 11 juli 2017

Geplaatst door Mr Free Range op dinsdag 11 juli 2017

Aké sú jeho ceny? Ak si zoberiete 6 vajíčok zaplatíte za ne 2 libry (2, 27 eur), za 12 vajíčok zaplatíte 3, 50 libier (4 eurá) a za 30 vajíčok zaplatíte 6 libier (6,8 eur). Jeho popularita vzrástla potom, ako mu jeho mama, Georgina, pomohla vytvoriť Facebook, na ktorom mladý chlapec komunikuje so svojimi kupcami. Taktiež mu pomáha dodávať vajíčka okolo mesta Tamwort v Staffordshire.

Geplaatst door Mr Free Range op maandag 10 juli 2017

Za jeden týždeň Junior predá približne 750 vajíčok, ktoré mu zarobia 250 libier (284 eur). Ak by jeho obchod pokračoval, je na dobrej ceste k tomu, aby do konca tohto roka zarobil viac ako 14-tisíc eur.

„Je to veľmi vzrušujúce. Zarábam si vlastné peniaze, spoznávam veľa nových ľudí a naberám nové skúsenosti. Moje prvé peniaze z tohto obchodu som minul na zápas Liverpoolu v Champions League, ale teraz si všetko odkladám, aby som sa zo dňa na deň mohol stať milionárom,“ hovorí Junior.

„Môj sen je byť úspešný a stať sa profesionálnym boxerom. Tiež by som chcel mať zámok, v ktorom by som žil so svojou rodinou,“ pokračuje. „Chcem poďakovať všetkým, ktorí ma podporili – hlavne mojej mamke, ockovi a malej sestre.“

Hi I'm junior-James wyatt, Place your orders for my delicious farm fresh free range eggs 🍳 You will not be disappointed. 😊

Geplaatst door Mr Free Range op dinsdag 6 juni 2017

Rodina malého Juniora je na svojho syna skutočne právom hrdá. „Junior si zo svojho bankového účtu vybral všetky peniaze a kúpil za ne prvé várky vajec,“ hovorí jeho mama Georgina. Ak si myslíte, že práca Juniora rozptyľuje, ste na omyle. Je šikovný a darí sa mu v angličtine a matematike.

Na tak mladého chlapca, je Junior veľmi šikovný a prajeme mu veľa úspechov, aby sa mu v jeho podnikaní darilo.

Pozri aj: Osud Európy mohol byť spečatený, no stal sa zázrak. 15 strhujúcich fotografií bitky o Dunkirk, kde sa pre svet obetovalo 40-tisíc vojakov

ladbible.com
Príbehy
0
Komentovať (0)